Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Δευτ 12 Ιουν 2017, 19:39

Αν καποιος σας ελεγε οτι πρωτος στοχος του ΠΑΟΚ για βασικο ασσο ειναι ενας παικτης 26 ετων που πριν δυο χρονια στο ελληνικο πρωταθλημα ειχε 3.5 ποντους μ.ο με 38% στα διποντα,20% στα τριποντα 1 ασσιστ,1 λαθος σε 17 λεπτα και ρανκινγ..1.23 πως θα αντιδρουσατε?

Αυτα ηταν τα νουμερα του Κατσιβελη στην ΑΕΚ..που συμφωνα με ολα τα ρεπορταζ ειναι ο βασικος στοχος.Και ρωταω απο τον Μιλιενοβιτς ειναι καλυτερος παικτης?Απο την πορεια των δυο δεν προκυπτει απο πουθενα κατι τετοιο,η επειδη ειναι ελληνας τα ξεχναμε ολα..Ειλικρινα αν το πλανο των μπασκετανθρωπων της ΚΑΕ,μετα τον Τεπιτς προπερσυ και τον Μιλιενοβιτς περισυ ειναι να φερουν τον Κατσιβελη προσωπικα παυω να εχω καθε ελπιδα οτι αυτοι μπορουν να χτισουν μια συγχρονη ανταγωνιστικη ομαδα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 12 Ιουν 2017, 19:51

Ας δουμε τι θελουν να φτιαξουν πρωτα ρε παιδια και μετα ας κρινουμε,μεγαλος αρνητισμος (και για μενα το λεω) ο οποιος δε βοηθαει σε κατι.
Το τμημα εχει φτασει στο επιπεδο του τμηματος πολο,υπαρχει για να υπαρχει.
Και κατι ακομα,το οτι δεν θα παρουμε 6 ξενους απο που προκυπτει;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 13 Ιουν 2017, 23:40

paok_basket έγραψε:Ας κάνω ένα ρόστερ με βάση τους Έλληνες που ακούμε ότι θα ασχοληθούμε..

1. Κόνιαρης, Κατσίβελης, Τσόχλας
Καλή τριάδα από την οποία όμως λείπει το σταθερό σουτ

2. Δύο ξένοι
Ένας παικτης τύπου Χάτσερ (ο οποιος έκλεισε Ιταλία και σάσαρι) που θα μπορει να βάζει 15 πόντους σε κάθε ματς. Ίσως η πιο ακριβή μεταγραφή μας.
Ο άλλος ας 2-3 τύπου Κάρτερ

3. Κασελάκης, Ζάρας
Δεν νομίζω ότι καίγονται για Πέινερς. Καλή δυάδα με έναν πολυ καλό αμυντικό κο εναν εξαιρετικό σουτέρ

4.Μαργαρίτης, Χρυσικόπουλος, Ξένος
Ένας ξένος με καλό σουτάκι. Δεν χρειάζεται να παίζει απαραίτητα στο 5. Μπορεί να είναι και 3-4

5. Ξένος, Έλληνας
Μακάρι να του κάτσει του Παπαθεοδώρου κανενα λαβράκι τύπου Χογκ, ο οποιος κανει παπάδες στην Ιταλία και πάει για πρωτάθλημα με Τρέντο
Από Έλληνες οη επιλογές ειναι περιορισμένες. Σαρικόπουλος, Σκορδίλλης, Τσαϊρέλλης και Καββαδας. Αν αποκτηθεί ο Τσάι, ας γίνει ο ξένος που έχω στο "4", πεντάρι..


δεν είναι κακό το ρόστερ σου με 2 βασικά μείον:

1. το ένα έχει να κάνει με κάτι πολύ fundamental που μόνον ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ: στο σύγχρονο μπάσκετ θέλεις 5 ενεργά γκαρντ να δημιουργούν από ντρίμπλα για τους άλλους και για τον εαυτό τους. ο ένας δέ εκ των 5 πρέπει να είναι first pass playmaker (όπως ο Odum για να μην πώ όπως ο Cooper ή ο Roberston της Chalon). άρα λοιπόν το 1ο φάουλ είναι οτι Hatcherοειδές ναι, αλλά και cooperοειδές βασικός στον άσσο και όχι carter τον οποίο προσωπικά δε βλέπω ΠΟΤΕ στο 2 σε ΣΥΓΧΡΟΝΗ μπασκετική ομάδα (αλλά φυσικά στο 3).
2. ας πούμε τώρα εμείς οτι παίρνουμε τον σαρικόπουλο ξερω γω στο 5.οκ? δλδ μου λές οτι ο ΠΑΟΚ θεσσαλονίκης δεν μπορεί να βρεί αμερικανό στο 5 με τα ίδια ή ακόμα και λιγότερα λεφτά να δώσει ranking 5.2? και αν είναι τόσο παικταράς (ο πολύ συμπαθής σε εμένα) Σαρικό, γιατί δεν τον κρατάει στον προμηθέα ο καφετζής?

all in all, δεν υπάρχουν ΛΑΒΡΑΚΙΑ, αυτά είναι σαν τα 3ετη πλάνα στο ποδόσφαιρο. ή ξέρεις ή ΔΕΝ ξέρεις. Και να παίρνεις σωστούς αμερικανούς, και φυσικά να στήνεις την ομάδα σου ώστε να βρούν αυτοί οι αμερικανοί τους χώρους να κάνουν αυτά που ΞΕΡΟΥΝ να κάνουν ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 14 Ιουν 2017, 08:45

paok_basket έγραψε:Ας κάνω ένα ρόστερ με βάση τους Έλληνες που ακούμε ότι θα ασχοληθούμε..

1. Κόνιαρης, Κατσίβελης, Τσόχλας
Καλή τριάδα από την οποία όμως λείπει το σταθερό σουτ

2. Δύο ξένοι
Ένας παικτης τύπου Χάτσερ (ο οποιος έκλεισε Ιταλία και σάσαρι) που θα μπορει να βάζει 15 πόντους σε κάθε ματς. Ίσως η πιο ακριβή μεταγραφή μας.
Ο άλλος ας 2-3 τύπου Κάρτερ

3. Κασελάκης, Ζάρας
Δεν νομίζω ότι καίγονται για Πέινερς. Καλή δυάδα με έναν πολυ καλό αμυντικό κο εναν εξαιρετικό σουτέρ

4.Μαργαρίτης, Χρυσικόπουλος, Ξένος
Ένας ξένος με καλό σουτάκι. Δεν χρειάζεται να παίζει απαραίτητα στο 5. Μπορεί να είναι και 3-4

5. Ξένος, Έλληνας
Μακάρι να του κάτσει του Παπαθεοδώρου κανενα λαβράκι τύπου Χογκ, ο οποιος κανει παπάδες στην Ιταλία και πάει για πρωτάθλημα με Τρέντο
Από Έλληνες οη επιλογές ειναι περιορισμένες. Σαρικόπουλος, Σκορδίλλης, Τσαϊρέλλης και Καββαδας. Αν αποκτηθεί ο Τσάι, ας γίνει ο ξένος που έχω στο "4", πεντάρι..


Στον άσο δεν έχεις βάλει ούτε έναν καλό χειριστή μπάλας θα πονέσουν τα μάτια μας θα μας λείψει ο Μιλιένοβιτς.
Ο Ζάρας είναι καλή περίπτωση παίκτη να υπάρχει στο ρόστερ αλλά με περιορισμένο ρόλο. Ο Κατσίβελης μοιάζει με τον Κόνιαρη αλλά στο πολύ χειρότερο επιθετικά, μόνο ως 5ος αλλά γενικά στο μοντέρνο μπάσκετ ασος - δυο χωρίς σουτ είναι πρόβλημα. Τσαιρέλης Καββαδάς έχουν συμβόλαια στα 5 δεν υπάρχουν ευκαιρίες και πρέπει να πάμε σε δύο ξένους. Θα μπορούσαμε να ξαναδούμε Σαιμπερτ Λόγω σουτ για δυαρι - τριαρι, πιστεύω αν και συμπαθώ πολύ πως ο Τσόχλας δεν κάνει για ομάδα που χτυπάει 4αδα, ο Πέινερς κάνει και του χρόνου θα είναι καλύτερος λόγω προσαρμογης σίγουρα καλύτερος από Κασελάκη.
Γενικά απορώ που δεν βλέπω θετικά σχόλια για Βασιλόπουλο ως 4αρι και κατα συνθήκη τρία και κυρίως για Γιαννόπουλο ως βασικό τριάρι...
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 14 Ιουν 2017, 11:11

Πρεπει να εχουμε φαει πολυ χυλότιτα στο παρελθον απο Βασιλοπουλο,Γιαννοπουλο,σταματησαμε να τους ενοχλουμε πλεον.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 14 Ιουν 2017, 12:14

ένα πράγμα που πρέπει να ξεκαθαριστεί είναι αυτό με τον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΡΜΟ αλλά και τους παίκτες-λαβράκια. Ποιοί είναι αυτοί οι ΠΑΟΚσήδες που θέλουν ελληνικό κορμό? Ο ΠΑΟΚσής θέλει έλληνες, φυσικά, αλλά έλληνες που ΜΠΟΡΟΥΝ. Αν είναι να πονάνε τα μάτια μας με τον Γλυνιαδάκη ή τον Κοροβέση ξερω γω, κλάιν οι έλληνες. Στο ποδόσφαιρο έχουμε πόσους?1 στην 11αδα και βάλε και άλλους 5-6 (και πολλούς λέω?) που υπολογίζονται ως βασικοί-αναπληρωματικοί. Φέρε μου καλούς και φυσικά και εγώ μέσα για έλληνες. Επίσης ΚΑΛΟΥΣ αλλά και καλούς που θα θέλουν να τιμήσουν τη φανέλα του ΠΑΟΚ. αν είναι να φέρνω τον Μπόγρη, να τον βγάζω από την αφάνεια, και να πηγαίνει σε 1 χρόνο στην Ισπανία και να φωνάζει ΠΑΟΚ, τί να το κάνω? Δεν είμαι Περιστέρι κύριοι, είμαι ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης. Για μένα αυτά με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΡΜΟ είναι ΤΡΙΧΕΣ. Κάντε εδώ μέσα ένα γκάλοπ να δείτε τί θα βγεί.

Πάμε τώρα στα λαβράκια. ΤΡΙΧΕΣ και εδώ. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το γράφω εδώ και χρόνια, όχι τώρα που μπήκαν 6 αμερικανοί στη λίγκα: πολλές ομάδες στην Ευρώπη βγήκαν από την ΑΦΑΝΕΙΑ μόνο και μόνο λόγω των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ. ΜΟΝΟΝ λόγω των αμερικανών και φέρτε μου εδώ και τον Μικρό Συρίγο να το συζητήσουμε αν έχει αντίρρηση (έχω στο μυαλό μου 150 παραδείγματα ομάδων). Ο μόνος λόγος που δεν παίρνει πρωτάθλημα η μακάμπι στο Ισραήλ είναι οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ.

πάμε τώρα στην ποιότητα των αμερικανών. Γιατί θα μου πεί κανείς οτι ρε φίλε καλός ο Χ Jordan Theodore παίκτης από το PIT, του δώσαμε 7.5 χιλιάρικα το μήνα, πήρε 15 στην Ειλάτ και τον χάσαμε. Μαζί σου. Φυσικά. όμως για κάθε theodore υπάρχει και ένας gabriel. ο ΠΑΟΚ δυστυχώς έχει δείξει σε βάθος ας πούμε 25 αμερικανών τα χρόνια του σούλη οτι ΑΓΝΩΣΤΟΙ στο ευρύ κοινό ήταν λίγοι και ακόμα λιγότεροι αυτοί που πέτυχαν (Odum, Cooper, Clanton). Δλδ είτε δεν υπάρχει ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ να βρείς αμερικανούς (όπως ας πούμε ο πανιώνιος) είτε δεν μπορείς να τους ενσωματώσεις στο παιχνίδι σου για να λάμψουν (λιγότερο το δεύτερο καθώς δεν υπάρχει νομίζω ούτε ένας αμερικανός που να έκανε καλύτερα νούμερα μετά από εμάς!).

ο ΠΑΟΚ λοιπόν πρέπει να βρεί και να φέρει ΑΥΤΟΣ τον κάθε ρέλεφορντ, μπαρτ, τον άσσο του κόροιβου, το 3αρι της δράμας, τον γκάμπριελ, τον χόγκ και όλους αυτούς που τα πήγαν σε μεγαλύτερα σκαλοπάτια από την σημερινή Α1.

στο δια τάυτα: γρήγοροι αμερικανοί, εκρηκτικοί, πρώτο βήμα, ball handling, close out επίθεση και ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ. επιτέλους φέρτε ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΥΣ αμερικανούς. βαρεθήκαμε. ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ, και όχι παπάρια ελληνικούς κορμούς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 14 Ιουν 2017, 12:16

¨Ενα φθηνό σχετικά, ελληνοποιημένο και με συνέχεια από πέρυσι ρόστερ θα μπορούσε να είναι το εξής

1 Τάλτον (ρεθμυνο) Κόνιαρης Βεργίνης
2 Αθηναίου ή Μποχωρίδης (η μόνη υπερβαση), Σάιμπερτ
3 Πέινερς Γιαννόπουλος
4 Χρυσικόπουλος Μαργαρίτης, Βασιλόπουλος ή έστω Μανωλόπουλος
5 Ρεντικ Φαγιέ (Προμηθέας) ή Ορτον (Κυμη) ή κάποιος κάπως έτσι

Τέσσερις ξένοι και σχεδόν κανονικοί Ελληνες μπασκετμπολίστες
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 14 Ιουν 2017, 12:33

palok έγραψε:ένα πράγμα που πρέπει να ξεκαθαριστεί είναι αυτό με τον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΡΜΟ αλλά και τους παίκτες-λαβράκια. Ποιοί είναι αυτοί οι ΠΑΟΚσήδες που θέλουν ελληνικό κορμό? Ο ΠΑΟΚσής θέλει έλληνες, φυσικά, αλλά έλληνες που ΜΠΟΡΟΥΝ. Αν είναι να πονάνε τα μάτια μας με τον Γλυνιαδάκη ή τον Κοροβέση ξερω γω, κλάιν οι έλληνες. Στο ποδόσφαιρο έχουμε πόσους?1 στην 11αδα και βάλε και άλλους 5-6 (και πολλούς λέω?) που υπολογίζονται ως βασικοί-αναπληρωματικοί. Φέρε μου καλούς και φυσικά και εγώ μέσα για έλληνες. Επίσης ΚΑΛΟΥΣ αλλά και καλούς που θα θέλουν να τιμήσουν τη φανέλα του ΠΑΟΚ. αν είναι να φέρνω τον Μπόγρη, να τον βγάζω από την αφάνεια, και να πηγαίνει σε 1 χρόνο στην Ισπανία και να φωνάζει ΠΑΟΚ, τί να το κάνω? Δεν είμαι Περιστέρι κύριοι, είμαι ο ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης. Για μένα αυτά με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΡΜΟ είναι ΤΡΙΧΕΣ. Κάντε εδώ μέσα ένα γκάλοπ να δείτε τί θα βγεί.


Το ίδιο όμως δεν είναι να ψάχνεις για λαβράκια σε ονόματα που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους? Π.χ αν δεις τον Τέιλορ στο κολλεγιακό δεν πιστεύεις οτι θα κάνει καριέρα στην ευρώπη? Το θέμα είναι τι μπάσκετ θες να παίξεις και πιο target group Ελλήνων και ξένων έχεις. Σε ξένους θα μπορούσαμε να μαζεύουμε ότι καλύτερο κυκλοφορει στις μικρές ομάδες του πρωταθλήματος που παίζουν πρώτο χρόνο ευρώπη ώστε να μην έχουν δείξει το 100% των δυνατοτήτων τους λόγω προσαρμογής τουλάχιστον οι τέσσερις από τους έξι και να παίρνουμε το ρίσκο σε δύο.
Στους Ελληνες θα πρέπει να κάνει η διοικηση διαχείρηση στις επιλογές ανάλογα με το ρόλο, πάντως πάλι θα έπρεπε να σημαδεύει αυτούς που δεν πέτυχαν για διάφορους λογους σε γαυροβάζελους (πχ τώρα Μποχωριδη Τολιοπουλο Αθηναίου ίσως Χαραλαμπόπουλο, στο παρελθον Καββαδα Τσαιρελη Γιανκοβιτς κλπ). Επίσης πρέπει να δωθεί έμφαση στις ηλικίες δλδ πρέπει να μην έχεις μόνο 30+ όπως πρόπερσυ.
Πάντως στο μοντέρνο μπάσκετ όταν παίζεις ευρώπη πρέπει να έχεις 12 παίκτες ένεργούς αλλιώς δεν βγαίνει
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 14 Ιουν 2017, 14:22

Ιάσονας έγραψε:Το ίδιο όμως δεν είναι να ψάχνεις για λαβράκια σε ονόματα που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους? Π.χ αν δεις τον Τέιλορ στο κολλεγιακό δεν πιστεύεις οτι θα κάνει καριέρα στην ευρώπη?


εδώ είναι όλη η ιστορία. εγώ ας πούμε μπορώ να σου αραδιάσω 30 ονόματα που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους. προφανώς δεν τους έχω δεί να παίζουνε (αν έβλεπα ξερω γω και το rhodes island εναντίον του maryland μάλλον θα με είχαν απολύσει και από τη δουλειά μου και από την οικογένειά μου) αλλά βλέποντας per40 adjusted στατιστικά (και μόνο), κάνοντας evaluation της λίγκας στην οποία είχαν τα νούμερα αυτά (ας πούμε ο Olivares έλεγε πάρε έναν ξένο από αυστρία και κόψτου τα νούμερα στη μέση για ελλάδα), διαβάζοντας το scouting report (το οποίο πολλές φορές λέει και αν ο παίκτης κάνει για ευρώπη!) αλλά και βλέποντας videos για να κατανοήσεις όσο το δυνατόν μπορείς (προφανώς είναι θερμοδυναμικά αδύνατο) τους χώρους στους οποίους κινείται και το στύλ το οποίο έχει (ευκολότερο) μπορώ να σου πώ ας πούμε αυτή τη στιγμή 15 ονόματα παικτών τα οποία θα τα γράψω πρίν από τον hoopfellas ή τον τσουβαλά στο badbasket.gr.

μπορώ να σου πώ όνομα παίκτη που πρότεινα (πέρασε και από ελλάδα χωρίς επιτυχία- αλλά στη συγκεκριμένη ομάδα απέτυχαν όλοι οι αμερικανοί ανεξαιρέτως) και γέλαγαν και αυτός ο παίκτης και πήρε πρωτάθλημα ως βασικός Point σε πολύ καλή ευρωπαική λίγκα, και εξακολουθεί να έχει πολύ υψηλά νούμερα εκεί (>12 πόντους, >5 ασσιστ). τί θέλω να πώ? οτι εγώ είμαι καταπληκτικός? ΟΧΙ, εγώ είμαι ένας ερασιτέχνης του είδους. όμως όταν κατάλαβα οτι το >65% από τη shortlist μου με ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ επαναλαμβάνω παίκτες, υπάρχουν και στις shortlists ανθρώπων που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ, άρχισα να διαπιστώνω τί παίζει και ποιοί παίκτες είναι κατάλληλοι για Ευρώπη. Και ρε φίλε, όχι δεν είχα διαβάσει πουθενά, πρό εορτής, για παίκτη taylor στην ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 14 Ιουν 2017, 18:18

Μιας που ανεφερες Φαγε..ειναι να απορεις με της περιπτωση του..ενα αθλητικο φοργουορντ ιδανικο για εμας..εχει παιξει σε Ικαρο,Πανελευσινιακο(!!!),Ρεθυμνο,Προμηθεα..θετικοτατος παντου..και ρωταω, παιχτη που επαιξε σε ολες αυτες τις ελληνικες ομαδες χωρις να κανει το βημα παραπανω,γιατι δεν εχει ακουστει ποτε για εμας?Ουτε εναν ξενο του Προμηθεα δεν μπορουμε να προσεγγισουμε οικονομικα?Αλλα περιμενουμε με αγωνια τα νεα για Τσοχλα και Κατσιβελη

και κατι αλλο ασχετο..βγαινουν ολοι οι ρεπορτερ του ΠΑΟΚ και λενε οτι δεν υπαρχει βιασυνη για τους ξενους γιατι λεει τα κασε τους θα πεσουν τον Αυγουστο...μιλαμε για τον μεγαλυτερο παππα,την μεγαλυτερη βλακεια που αναπαραγουν..δεν υπαρχουν μεταγραφικες περιοδοι στο μπασκετ ουτε deadlines οπως στο ποδοσφαιρο..ενας αμερικανους που ζηταει τωρα 70 χιλιαρικ,τα ιδια θα ζηταει και σε δυο μηνες..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 14 Ιουν 2017, 21:36

Ιάσονας έγραψε:¨Ενα φθηνό σχετικά, ελληνοποιημένο και με συνέχεια από πέρυσι ρόστερ θα μπορούσε να είναι το εξής

1 Τάλτον (ρεθμυνο) Κόνιαρης Βεργίνης
2 Αθηναίου ή Μποχωρίδης (η μόνη υπερβαση), Σάιμπερτ
3 Πέινερς Γιαννόπουλος
4 Χρυσικόπουλος Μαργαρίτης, Βασιλόπουλος ή έστω Μανωλόπουλος
5 Ρεντικ Φαγιέ (Προμηθέας) ή Ορτον (Κυμη) ή κάποιος κάπως έτσι

Τέσσερις ξένοι και σχεδόν κανονικοί Ελληνες μπασκετμπολίστες


γιατί Sibert αφού Γιαννόπουλος?
γιατί Βεργίνης?
στο 5 δεν κατάλαβα, βασικός ρέντικ, και από πίσω όρτον ή φαγέ? δλδ σύνολο 5 ξένοι?
γιατί έστω Μανωλόπουλος και όχι ένα 4αρακι αμερικανός να πηδάει μόνο και να καρφώνει?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 15 Ιουν 2017, 00:11

προσωπικα θα η Μουν ευχαριστημένος με
άσος ένας τύπου οντουμ στα τελειώματα της σεζόν συν κονιαρη τσοχλα
2 σομπει,μακφαντεν
3 Κάρτερ κασελακης ή Γιαννόπουλος
4 μαργαρίτης,χρυσικο,ασκα
5 Κλαντον , τσαιρελης
Τελευταία επεξεργασία από desperando και Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 15 Ιουν 2017, 00:28

αν καταλαβαίνω καλά κι αν έχετε δίκιο
ειδικά ο palok που προφανώς το κατέχει
αν δε πάρουμε διαρκειας φέτος στο basket
πάμε για φούντο :?
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 15 Ιουν 2017, 04:45

Τι διαρκείας, πέρσι δεν είχαμε ούτε 500 διαρκείας! Φέτος θα είναι ακόμα χειρότερα... Πρέπει να πέσουν οι τιμές στα 20€ και πάλι δεν θα έχουμε 1000 διαρκείας. Δεν θα πάρει ο κόσμος διαρκείας.



desperando έγραψε:προσωπικα θα η Μουν ευχαριστημένος με
άσος ένας τύπου οντουμ στα τελειώματα της σεζόν συν κονιαρη τσοχλα
2 σομπει,μακφαντεν
3 Κάρτερ Μανολοπουλος ή Γιαννόπουλος
4 μαργαρίτης,χρυσικο,ασκα
5 Κλαντον , τσαιρελης



Ο Sobey υπέγραψε από τον Απρίλιο στην Αυστραλία, για τη νέα σεζόν..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 15 Ιουν 2017, 10:35

Χαρακτηριστικά γράφω.
Θα μπορούσε να είναι κάποιος άλλος σομπει
Μια περιφέρεια με παίκτες τύπου οντουμ.σομπει.καρτερ θα μπορούσε να κάνει τις αντίπαλες ομάδες να υποφέρουν με την άμυνα που μπορεί να παίξει.
Η καλή περιφερειακή άμυνα θα σου δώσει και πολλούς εύκολους πόντους στο τρανζισιον όπου και εκεί παίκτες τύπου σομπει Κάρτερ είναι πολύ καλοί
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες