Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 31 Μάιος 2017, 10:39

είναι τόσο αντι_ΠΑΟΚ που δεν έχει καν τόπικ ενώ έχει ανακοινωθεί εδώ και 2 μέρες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό sakis_g4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 16:30

Και λέω εγώ ένα ρόστερ από τα ονόματα που έχουν ακουστεί

Ρελεφορντ Κονιαρης Τσοχλας
Καρτερ Κατσιβελης
Κασελακης Χρυσικόπουλος
Μασαμπε Μαργαριτης
Ρεντικ Σαρικόπουλος

Καλό δεν είναι;ποσό ακριβό να ειναι
sakis_g4
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 19:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 10 Ιουν 2017, 16:41

Ειμαστε πολυ λαρτζ και θα ξοδεψουμε μονο 4 απο τις 6 θεσεις ξενων γιατι εχουμε τον τρομερο ελληνικο κορμο..Δεν το λεω για σενα,και σε ενα ρεπορταζ το διαβασα οτι θελουν μονο 4 ξενους και θα στηριχτουν σε ελληνες οποτε καποια βαση θα εχει.Ο Λαζος εφυγε αλλα οι ιδεες του ειναι ζωντανες...τωρα η σκεψη οτι η τριαδα των ασσων του χρονου θα ειναι Κονιαρης-Κατσιβελης-Τσοχλας μου φερνει μια ανατριχιλα...αλλες ενσταστεις σε σχεση με το ροστερ,Κατσιβελης στο δυο με 20 % τριποντο δεν υπαρχει..συγχρονο μπασκετ χωρις stretch 4 δυσκολα..πολυ λιγοι χειριστες.Ο Ρελεφορντ ειναι ενας νεος Ειβερι.Οχι οπως ηρθε σε εμας προφανως.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό sakis_g4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 17:44

Ρελεφορντ σε κολοσσό έχει κάνει καλές χρονιές.
Εβειρι σε εμάς χώμα .Με Κατσιβέλη Κόνιαρη τσοχλα Ρελεφορντ
Έχεις 4 ballhandlers.φθηνους ....καλή άμυνα .οχι ο τσοχλας .creativity missing.Κασέλ κ Χρυσικόπουλος
3 αλλα κ 4 μπορούν να καλύπτουν άρα στρετς 4 καλύπτεται .θεωρητικα.2
Βαριά Σέντερ κ ο μασαμπε 4 5αρι αθλητικοτητα.
Ο Παπαντωνίου θα μπορούσε να σταθεί στην θέση του τσοχλα;
sakis_g4
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 19:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό sakis_g4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 17:51

Επίσης ο Γερομιχαλος του προμηθεα και ο κουζελογλου
Η κάπως έτσι τον λένε θα μπορούσαν να προσφέρουν;
sakis_g4
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 19:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Ιουν 2017, 00:22

sakis_g4 έγραψε:Και λέω εγώ ένα ρόστερ από τα ονόματα που έχουν ακουστεί

Ρελεφορντ Κονιαρης Τσοχλας
Καρτερ Κατσιβελης
Κασελακης Χρυσικόπουλος
Μασαμπε Μαργαριτης
Ρεντικ Σαρικόπουλος

Καλό δεν είναι;ποσό ακριβό να ειναι


πρωτάθλημα για πλάκα. ρέλεφορντ πάει προμηθέα οπότε με ρέλεφορντ θα παιζες με 4 παίκτες στην 5αδα. κατα τα άλλα να έχεις θέσεις για 6 αμερικανούς και να παίζεις στο 3 με βασικό τον κασελάκη που δεν μπορεί να χτυπήσει τη μπάλα στο παρκέ είναι εκπληκτικό. Ο λινος πάλι στο 3? Δλδ πώς γίνεται ας πούμε να θέλουμε έλληνες παίκτες στο 3 και να μην γράφονται ο ζάρας ή ο γιαννόπουλος? στα γκαρντ εγώ δε βλέπω χρησιμότητα κατσίβελη για να είμαι ειλικρινής. έχεις τον κόνιαρη για off guard. και σουτάρει και με το τραγικό 27% περίπου. Απο την άλλη αν δεν μπορείς να πάρεις αθηναίου, χμμ σε σχέση με Γκικα, ναι τον προτιμώ σίγουρα. άσσο τύπου ρέλεφορντ ναι. στο 2 όχι παίκτη κάρτερ. θές πιο 2, πιο γκαρντ. πρέπει να γίνουμε σύγχρονη ομάδα επιτέλους. βάλε τον κάρτερ στο 3 αν δεν μπορείς να βρεί καναν άλλον αν και έχεις shortlist 500 αμερικανούς μόνο από το PIT που πηγαίνεις 7 συναπτά έτη τώρα. Basabe ναι, πάρε και τον Krubally να γίνει της τατιάνας. Για ρέντικ δεν έχω άποψη αν και ναι έχει πολύ καλά νούμερα. Δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη σαρικό χωρίς pick"ROLL point guard. Δλδ αν πάρεις 2 αμερικανάρους να πηδάνε στο θεό, τί να τον κάνω τον 7fooτερ με 500 χιλιάρικα μπάτζετ? ποιός είμαι οι warriors?

PS: αυτό το ελληνοποιώ την ομάδα ξερω γω, παίζω με 4 ξένους ενώ μπορώ 6 αμερικανούς είναι το ίδιο με τα 3Ετη πλάνα στη μπάλα. Καθεται κάποιος στο σπίτι του ξερω γω και λέει πώ μαλάκα φέτος θα ελληνοποιήσω την ομάδα. Χωρίς να βγεί και να πεί οτι η ούλμ ξερω γω, η σαλόν, η τρένΤο μαμήσανε φέτος γιατί είχανε ΓΗΓΕΝΕΙΣ παικτες και όχι γιατί είχανε ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΝΑΡΟΥΣ...Ε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Ιουν 2017, 02:46

3 ξένοι, όχι 4. Στον Π.Α.Ο.Κ. θα έρθει αυτός αφού!


Εικόνα
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Κυρ 11 Ιουν 2017, 12:26

Προφανώς θέλουν να πάνε σε 4 ξένους με τα λεφτά που θα έδιναν σε 6 για να ανέβει η ποιότητα..

Αντι να δωσεις τα 30 χιλιάρικα στο Taylor τα προσθέτεις στα λεφτά του McFadden και παίρνεις κάτι αξιόλογο..

Άσχετο, αλλα μιας κα θέλουμε Έλληνες δεν παίρνουμε και τον Ζάρα από τον άρη για να έχουμε και κανέναν με καλό σουτ;
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Κυρ 11 Ιουν 2017, 13:11

Λένε οτι προτάθηκε ο Dez Wells
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 11 Ιουν 2017, 15:58

paok_basket έγραψε:Προφανώς θέλουν να πάνε σε 4 ξένους με τα λεφτά που θα έδιναν σε 6 για να ανέβει η ποιότητα..

Αντι να δωσεις τα 30 χιλιάρικα στο Taylor τα προσθέτεις στα λεφτά του McFadden και παίρνεις κάτι αξιόλογο..

Άσχετο, αλλα μιας κα θέλουμε Έλληνες δεν παίρνουμε και τον Ζάρα από τον άρη για να έχουμε και κανέναν με καλό σουτ;


Εχει μια λογικη αυτο που λες,αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι σκεφτονται ετσι.Και οι ελληνες που ακουγονται δεν θα ερθουν τζαμπα..Κασελακης και Κατσιβελης πχ οσα επαιρνε περισυ ο Πεινερς θα ζητησουν μη σου πω και παραπανω(σε ολοκληρο τελικο ευρωλιγκας επαιξε ο..Κατσιβελης).Μου φαινεται θελουν να προχωρησουν σε ελληνοποιηση γιατι τους εχει σφηνωθει η ιδεα οτι μια ελληνικα ομαδα θα προσελκυσει περισσοτερο κοσμο..Αυτο μπορει να ισχυει,αν ομως οι ελληνες ειναι απο το πανω ραφι και αυτοι παιζουνε ειτε στον γαυροβαζελο ειτε εξω.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Ιουν 2017, 00:47

paok_basket έγραψε:Προφανώς θέλουν να πάνε σε 4 ξένους με τα λεφτά που θα έδιναν σε 6 για να ανέβει η ποιότητα.. Αντι να δωσεις τα 30 χιλιάρικα στο Taylor τα προσθέτεις στα λεφτά του McFadden και παίρνεις κάτι αξιόλογο..


από ανθρώπους που φέτος φέρανε στον μεγάλο ΠΑΟΚ τους μιλιένοβιτς, taylor και bryant δεν υπάρχει πλέον καμία εμπιστοσύνη. δλδ γιατί από taylor με 30=απάτη, μιλιενοβιτς με 30=απάτη, προκύπτει taylor+milienovic με 60=γαμώ τους αμερικανούς?

έχουνε περάσει παικτάκια από ρέθυμνο και κολοσσούς και λευκάδες με αυτά τα λεφτά που ούτε στον ύπνο μας δεν τους έχουμε δεί εμείς...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 12 Ιουν 2017, 17:03

Διαβαζω οτι ο Προμηθεας παει και για Πετγουει (αν και δυσκολο).

Ποιος βαζει λεφτα εκει; Ξερουμε;
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Δευτ 12 Ιουν 2017, 17:17

Ο τύπος που έχει τα coffee island.. Παιδίατρος ήταν από Πάτρα, δεν θυμαμαι το όνομα του..

Και πέρυσι είχετο 5ο μεγαλύτερο μπάτζετ (στο τέλος μπορέι να περνούσε και τον Άρη)

Είχε ακουστεί οτι φέτος θα έχει 1,5 μύριο μπάτζετ αν και βάσει κινήσεων μου φαίνεται θα ειναι γύρω στα 700-800.

Και ο Τουντζιαράκης που πήρε (πολύ καλός πέρυσι με Κύμη) είναι καλή περίπτωση για Έλληνα ψηλό..
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Ιουν 2017, 17:53

klein τί να τους κάνει αυτούς ο μεγάλος ΠΑΟΚ? φέρτε εκείνονα από τη σουηδία με τα μαγιώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Δευτ 12 Ιουν 2017, 18:19

Ας κάνω ένα ρόστερ με βάση τους Έλληνες που ακούμε ότι θα ασχοληθούμε..

1. Κόνιαρης, Κατσίβελης, Τσόχλας
Καλή τριάδα από την οποία όμως λείπει το σταθερό σουτ

2. Δύο ξένοι
Ένας παικτης τύπου Χάτσερ (ο οποιος έκλεισε Ιταλία και σάσαρι) που θα μπορει να βάζει 15 πόντους σε κάθε ματς. Ίσως η πιο ακριβή μεταγραφή μας.
Ο άλλος ας 2-3 τύπου Κάρτερ

3. Κασελάκης, Ζάρας
Δεν νομίζω ότι καίγονται για Πέινερς. Καλή δυάδα με έναν πολυ καλό αμυντικό κο εναν εξαιρετικό σουτέρ

4.Μαργαρίτης, Χρυσικόπουλος, Ξένος
Ένας ξένος με καλό σουτάκι. Δεν χρειάζεται να παίζει απαραίτητα στο 5. Μπορεί να είναι και 3-4

5. Ξένος, Έλληνας
Μακάρι να του κάτσει του Παπαθεοδώρου κανενα λαβράκι τύπου Χογκ, ο οποιος κανει παπάδες στην Ιταλία και πάει για πρωτάθλημα με Τρέντο
Από Έλληνες οη επιλογές ειναι περιορισμένες. Σαρικόπουλος, Σκορδίλλης, Τσαϊρέλλης και Καββαδας. Αν αποκτηθεί ο Τσάι, ας γίνει ο ξένος που έχω στο "4", πεντάρι..
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες