Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 12 Μάιος 2017, 20:18

BigBaby έγραψε:Ελληνα σεντερ πρεπει να εχεις εναν....δεν μπορεις να παρεις 2 Αμερικανους για το 5.
Για βρες μου Ελληνα σεντερ στα χρηματα που μπορουμε να δωσουμε...
Οταν ηρθε ο Μπογρης στον ΠΑΟΚ ειχε Μ.Ο 3.5 ποντους αν θυμαμαι καλα...και ο Σουλης τον εκτοξευσε.
Ο Τσαιρελης τα ιδια...ηρθε με 2.3 ποντους Μ.Ο. απο το σκουληκι και εκανε τρομερες χρονιες.


έλληνα σέντερ για να βγείς 5ος απέναντι στον κολοσσό του γεωργαλλη και του λιάπη και στο ρέθυμνο του χάρη και του κώττα πάρε τον φτηνότερο που υπάρχει στην αγορά. Σου κάνανε πλάκα οι πουθενάδες jackson και συμτσακ στα playoffs Και χαμπάρι δεν πήρες.

στο δεύτερο που λές συμφωνώ. κάνε παίκτη και τον σαρικόπουλο να παίξει σε 2 χρόνια ξανά στον άρη και να λέει (όπως ο τσαιρέλης) πάμε να τελειώσουμε τη σειρά στο ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ. Αυτές είναι οι βλέψεις του μπασκετικού ΠΑΟΚ πλέον.

PS: πέρασε και καιρός και ξέχασα να ευχηθώ καλή επιτυχία στην ελληνική ομάδα του παναθηναικού (που έχει βγάλει ΤΟΣΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ παίκτες από τα σπλάχνα του!) απέναντι στη φενέρμπαχτσέ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Παρ 12 Μάιος 2017, 23:12

Οι καιροι αλλαζουν Θωμα και να το θυμασαι αυτο που σου λεω....ο ΠΑΟΚ θα ξαναγινει δυνατος και θα παιξει και Ευρωλιγκα...
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 12 Μάιος 2017, 23:56

palok έγραψε:
BigBaby έγραψε:Ελληνα σεντερ πρεπει να εχεις εναν....δεν μπορεις να παρεις 2 Αμερικανους για το 5.
Για βρες μου Ελληνα σεντερ στα χρηματα που μπορουμε να δωσουμε...
Οταν ηρθε ο Μπογρης στον ΠΑΟΚ ειχε Μ.Ο 3.5 ποντους αν θυμαμαι καλα...και ο Σουλης τον εκτοξευσε.
Ο Τσαιρελης τα ιδια...ηρθε με 2.3 ποντους Μ.Ο. απο το σκουληκι και εκανε τρομερες χρονιες.


έλληνα σέντερ για να βγείς 5ος απέναντι στον κολοσσό του γεωργαλλη και του λιάπη και στο ρέθυμνο του χάρη και του κώττα πάρε τον φτηνότερο που υπάρχει στην αγορά. Σου κάνανε πλάκα οι πουθενάδες jackson και συμτσακ στα playoffs Και χαμπάρι δεν πήρες.

στο δεύτερο που λές συμφωνώ. κάνε παίκτη και τον σαρικόπουλο να παίξει σε 2 χρόνια ξανά στον άρη και να λέει (όπως ο τσαιρέλης) πάμε να τελειώσουμε τη σειρά στο ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ. Αυτές είναι οι βλέψεις του μπασκετικού ΠΑΟΚ πλέον.

PS: πέρασε και καιρός και ξέχασα να ευχηθώ καλή επιτυχία στην ελληνική ομάδα του παναθηναικού (που έχει βγάλει ΤΟΣΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ παίκτες από τα σπλάχνα του!) απέναντι στη φενέρμπαχτσέ.


Τι ακριβως προτεινεις για να αλλαξει αυτο δηλαδη?
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 13 Μάιος 2017, 08:25

προτείνω ο ΠΑΟΚ να έχει ένα τέτοιο μπάτζετ ώστε να μπορεί να παίρνει κάθε χρόνο (να παίρνει όχι να κρατάει έναν πολύ καλό που θα πάει σε μεγαλύτερο σύλλογο) τους παίκτες που θέλει. Δεν μπορεί δλδ να ήθελες τον σαρικόπουλο πέρυσι και αυτός που γνωρίζει αυτά που λέει ο Μάκης από πάνω (δλδ οτι με Σούλη μπορεί να φτάσει ακόμα και εθνική) και να προτιμάει τον Προμηθέα. Δεν γίνεται (για να μην γράψω και για τον Διαμαντάκο, θού κύριε φυλακήν τω στόματί μου!). Δεν μπορεί να ΑΡΕΣΕΙ ο ρέλεφορντ του κολοσσού και να μην μπορείς να τον πάρεις. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 13 Μάιος 2017, 14:26

Πάντως το έγκυρο PNG αναφέρει για σκούπα και για καινούρια ομάδα.
Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ ετοιμάζει τα πλάνα του, εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Δεδομένες θεωρούνται οι αποχωρήσεις των Νέναντ Μιλιένοβις, Νέιθαν Σόμπει, Θάντους ΜακΦάντεν, Ιβάν Άσκα, Τζόρνταν Σάιμπερτ, ενώ πολύ δύσκολα θα παραμείνει κι ο Κιθ Κλάντον. Εφόσον τελικά παραμείνει ο Πέινερς, ο ΠΑΟΚ θα πάει για πέντε Αμερικανούς. Αν αποχωρήσει, για έξι. Όσον αφορά τους Έλληνες, ο Γλυνιαδάκης τελείωσε. Οι Χρυσικόπουλος, Κόνιαρης, Μαργαρίτης έχουν συμβόλαιο, ενώ αναμένεται άμεσα να ανανεώσει κι ο Απόλλωνας Τσόχλας.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6625
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 13 Μάιος 2017, 20:53

Eδώ σηκώνει συζήτηση για τις περιπτώσεις των Ασκά και Σάιμπερτ. Δεν ήταν κακοί, ίσως όχι τόσο καλοί όσο τους περίμεναν. Μια δεύτερη χρονιά πιο προσαρμοσμένοι στο στυλ της ομάδας θα ήταν πιθανότατα βελτιωμένοι...
μπορούμε στα ίδια πενιχρά λεφτά να βρούμε καλύτερους;; πολύ οριακό το βρίσκω, ενώ υπάρχει πάντα η πιθανότητα να πέσεις σε χειρότερους...
και γιατί αντί να πάρεις 5 ρίσκα με νέους Αμερικανούς να μην πάρεις 3; just asking
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 13 Μάιος 2017, 20:57

δε νομίζω οτι μάθαμε και κάτι νέο. Πάς για 2 έλληνες, το επίπεδο των οποίων θα καθορίσει σοβαρά την ποιότητά σου. Από εκεί και πέρα, νέναντ-σόμπει φεύγουν προφανώς,θεωρώ οτι ο κλάντον δεν θα μπεί κάν στη διαδικασία να συζητήσει με εμάς, μακφάντεν δε νομίζω να πάρει 2η ευκαιρία (αν και έχω μια επιφύλαξη γιατι μας είχαν ζαλίσει τα @@ με δαύτονε), σάιμπερτ τα είπαμε (ΟΚ αλλά μέχρι εκεί από αυτά που είδαμε). Εγώ από όλους αυτούς (πέραν του πέινερς που φαντάζομαι θα κρατήσουν- μεγάλη συζήτηση και αυτός: απίστευτο κορμί, ειδικά wingspan, σχετικά καλό footwork για το ύψος του, μετριοκαλός σε όλα, αλλά σε γενικές γραμμές ένας παίκτης του 6.5, ούτε μισό πόντο παραπάνω + οτι χάνεται στο 50% του χρόνου που είναι πάνω στο παρκέ) θα κοίταγα ξεχωριστά την περίπτωση άσκα. μιλάμε για ΠΟΛΥ ΤΑΛΕΝΤΟ, και αν αυτός ο παίκτης υπογράφει για κάποιον λόγο με 50 χιλιάρικα, θα τον κράταγα χωρίς πολλή σκέψη. Θα τον κράταγα βέβαια για βασικό επιθετικό γρανάζι. Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο ιδιαίτερη αντίληψη σε άμυνα (προσωπική, βοήθειες, close out) και rebound δεν έδειξε ΤΙΠΟΤΑ...

PS: Γιάννη γράψαμε περίπου ταυτόχρονα τη σκέψη μας, στον άσκα συμφωνούμε μάλιστα :mrgreen: . Για Sibert δεν ξέρω, αυτές οι περιπτώσεις παικτών που κατά βάση είναι σουτέρ με προβληματίζουν. Αν δεν μπεί, μπορεί πάει πάγκο εγώ?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Κυρ 14 Μάιος 2017, 11:29

Άσκα και Σάιμπερτ νομίζω καλό θα ήταν να μείνουν, και οι 2 δείξαν καλά στοιχεία. Ο Κιθ θα είναι μεγάλη απώλεια αλλά δεν βλέπω τον τρόπο να τον κρατήσουμε. Ο Μακφαντεν, οριακά καλύτερος του Μπράιαντ, σκέτη απογοήτευση. Ελπίζω να έχουμε καλύτερες επιλογές για τη νέα χρονιά, γιατί αν δεν ήταν ο Σούλης μάλλον θα παλεύαμε για σωτηρία φέτος. Και επιτέλους ας πάρουμε ένα πραγματικό PG σε στιλ DJ.
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 14 Μάιος 2017, 14:22

palok έγραψε:μία γρήγορη σκέψη που μου ρθε ήταν: peiners, βασιλόπουλος, χρυσικόπουλος,μαργαρίτης στα forwards. πού χάνουμε? τι λέτε?


απαντάω μόνος μου. ΔΕΝ υπάρχει ΒΑΣΙΚΟ τριάρι και ΤΕΣΣΑΡΙ με όλους αυτούς μαζεμένους... :mrgreen: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 14 Μάιος 2017, 16:19

Disharmonic έγραψε:Άσκα και Σάιμπερτ νομίζω καλό θα ήταν να μείνουν, και οι 2 δείξαν καλά στοιχεία.


δε θυμάμαι τι εχω γράψει για τον Σιβερτ αλλά είναι παίκτης μονοκόμματος. και πολύ δύσκολα δημιουργεί για τον εαυτό του. τετοιοι παίκτες είναι πολύ καλοί να ρχονται από τον πάγκο. αν βγαίνουν τα κουκιά με τους άλλους 5, οκ. αλλά αν είναι να χω sibert-peiners για το 3, ΟΧΙ :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 14 Μάιος 2017, 18:00

painkiller4 έγραψε:Πάντως το έγκυρο PNG αναφέρει για σκούπα και για καινούρια ομάδα.
Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ ετοιμάζει τα πλάνα του, εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Δεδομένες θεωρούνται οι αποχωρήσεις των Νέναντ Μιλιένοβις, Νέιθαν Σόμπει, Θάντους ΜακΦάντεν, Ιβάν Άσκα, Τζόρνταν Σάιμπερτ, ενώ πολύ δύσκολα θα παραμείνει κι ο Κιθ Κλάντον. Εφόσον τελικά παραμείνει ο Πέινερς, ο ΠΑΟΚ θα πάει για πέντε Αμερικανούς. Αν αποχωρήσει, για έξι. Όσον αφορά τους Έλληνες, ο Γλυνιαδάκης τελείωσε. Οι Χρυσικόπουλος, Κόνιαρης, Μαργαρίτης έχουν συμβόλαιο, ενώ αναμένεται άμεσα να ανανεώσει κι ο Απόλλωνας Τσόχλας.


Μπαινει ο Ιβαν για αυτο.
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 14 Μάιος 2017, 18:17

Το png από πού κι ως που είναι αποδεκτό ως "έγκυρο" ; Στην ουσία τα προφανή ανακυκλώνει με κάποιες σάλτσες και κάποιες υποτιθέμενες ειδήσεις οι οποίες σχεδόν ποτέ δεν επιβεβαιωνονται

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 14 Μάιος 2017, 20:39

palok έγραψε:
palok έγραψε:μία γρήγορη σκέψη που μου ρθε ήταν: peiners, βασιλόπουλος, χρυσικόπουλος,μαργαρίτης στα forwards. πού χάνουμε? τι λέτε?


απαντάω μόνος μου. ΔΕΝ υπάρχει ΒΑΣΙΚΟ τριάρι και ΤΕΣΣΑΡΙ με όλους αυτούς μαζεμένους... :mrgreen: :nairepaok:

Μια χαρα τετραδα ειδικα αμυντικά, βασικο τεσσαρι ο βασιλόπουλος ειδα φέτος το κολλοσος αρης και ο τσαιρελης για να παρει προσπαθεια σουταρε απο τα 8 μετρα, συν το οτι ο βασιλόπουλος δημιουργεί και για τους συμπαίκτες του. Το μονο που λειπει από αυτή την τετράδα ειναι το σουτ και αν κρατήσει τον σαιμπερτ λυθηκε. Αν παρει βασιλόπουλο πας για δυο Αμερικανούς στο πέντε και γλυτώνεις απο τα τραγικά που ειδαμε τα τελευταια χρονια. Εγω θα ηθελα και δυο αμερικάνους στον ασο και οχι τσοχλα και εναν ελληνα τυπου Ζαρρα η σλαφτσακη στο δυο και με το ιδιο μπατζετ περίπου με περισυ θα είχες πολυ καλυτερη ομαδα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τρί 16 Μάιος 2017, 17:11

Κανένα τέτοιο μπορούμε να φέρουμε ή είναι πολύ ακριβός ?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 16 Μάιος 2017, 18:09

έκανε τρομερό πρωτάθλημα με τον Απόλλωνα, μετά πήγε καρσίγιακα αν δεν κάνω λάθος (όπου νομίζω δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο- νομίζω, δε βάζω και χέρι στη φωτιά). Πολύ καλός σκόρερ, θυμάμαι οτι ήθελε τη μπάλα στα χέρια βέβαια για να σκοράρει αλλά νομίζω οτι δεν έπαιζε στον άσσο (είχε και άλλον έναν παίκτη ο απόλλωνας που έμοιαζε στο στυλ που έπαιζε άσσος- εκτός αν τον μπερδεύω και έπαιζε αυτός άσσος και ό άλλος 2). Λογικά αυτός θα παίζει για 15 με 20 χιλιάρικα το μήνα πλέον. ΑΝ πέρυσι δεν έκανε κάτι, ναι προφανώς και δεν είναι απλησίαστος (να πέσει δλδ στα 7.5).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης