Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Thanix » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:49

Ρε σεις γιατί μια ζωη να μπαίνουμε σε κόντρες?
ΟΚ είναι οι μεγάλοι που είδαν ένα μεγάλο ΠΑΟΚ και είμαστε και εμείς που τον προλαβαμε στα τελευταία χρονια της δοξας και μετέπειτα στην μετριότητα. Βεβαια οι μεγαλύτεροι καλο θα ήταν να μην το παίρνουν την θεση των θεμελιων του ΠΑΟΚ γιατί και πριν πέσουν τα εκατομμύρια στο μπάσκετ και γινει η μεγάλη ομάδα τα παιχνίδια είχαν συγγενείς και φίλους. Και εμείς οι νεότεροι καλο είναι να στηρίζουμε και να μην κράζουμε.


Καλώς η κακώς ο ΠΑΟΚτσης (και ο Έλληνας σε ποσοστό 90%) είναι ποδοσφαιρικός οπαδός και ευκαιριακά και μπασκετικος, δεν είναι κακό, έτσι μάθαμε! Ποδόσφαιρο βλέπει και έχει καημό ο οπαδός από το 1900 και μετά, το μπάσκετ ήρθε πολύ μα πολύ αργότερα στην χωρα.

ΥΓ αν δεν πέσουν μύρια στο μπάσκετ, ομάδα δεν θα κάνουμε ποτε. Προσωπικά δεν έχω κανένα καημό να μπει ο ιβαν στο μπάσκετ ίσα ίσα δεν θέλω να απλωθεί παντού σαν ιδιοκτητης. Αν θέλει ας δίνει ένα ποσο σαν χορηγία να διπλασιάσουμε το μπατζετ και ως εκεί.
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:51

pgetsos έγραψε:Αν δε βοηθήσεις οικονομικά, πως θα γίνει πρωταγωνιστής;


Όπως έγινες στο volley.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:51

Θα ασχολούμαι με αυτά που γράφεις, διότι τα γράφεις σε φόρουμ.
Δεν με απάντησες.
Προσπαθώ να καταλάβω κάτι, ρωτώντας σε κάτι στα ίσια και εσύ πετάς την μπάλα στα δημοσιογραφικά.
Επίσης το "πιτσιρικάς", αν το αιτιολογήσεις, να το δεχθώ.
Μέχρι τότε στο επιστρέφω, αφορώντας κυρίως στην πνευματικότητα και στην ψυχραιμία σου.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:52

@Black&White

θεωρώ ότι ήμουν ξεκάθαρος και ότι το θέμα θεωρείται λήξαν.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:55

Αυτό είναι το πρόβλημα Black&White. Ότι ζητάς. Ζητάς χωρίς να έχεις διάθεση να δώσεις. Ζητάς χωρίς καν να προτείνεις τρόπο για να πάρεις αυτό που ζητάς.

Τι ακριβώς πρέπει να κάνει η διοίκηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ για να δεις τον ΠΑΟΚ που θέλεις; Μη μου πεις "να μπει ο Σαββίδης" γιατί αυτό είναι ευχή και όχι πρόταση. Έχεις να προτείνεις κάτι ή μόνο γκρινιάζεις και ζηλεύεις (/θαυμάζεις;) τον βάζελο;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 13:56

Black&White έγραψε:
pgetsos έγραψε:Αν δε βοηθήσεις οικονομικά, πως θα γίνει πρωταγωνιστής;


Όπως έγινες στο volley.

Έχουμε τόσο δικαίωμα να πανηγυρίζουμε στο βόλει, όσο να γκρινιάζουμε στο μπάσκετ.
Καθόλου δηλαδή.
Δεν στηρίζουμε κανένα από τα δύο τμήματα σαν λαός.
Εξ άλλου το βόλευ μπορεί να φέρει τίτλους και με χορηγίες από μικρομεσαίους επιχειρηματίες.
Στο μπάσκετ όμως, όπου ο Σλούκας έχει συμβόλαιο τρεις φορές το μπάτζετ του ΠΑΟΚ, ούτε επενδυτής υπάρχει, αλλά κυρίως ο κόσμος είναι αχάριστος και αμόρφωτος.
Κι αν το δεύτερο με προσπάθεια διορθώνεται, το πρώτο είναι μεγάλη πληγή.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:00

Κοίτα ale, πολύ ευχαρίστως και να σε απαντήσω και να κοντραριστούμε και ό,τι θες. Όταν όμως ο χωροφύλακας είναι κολλητός σου και εμένα θα με κόψει κλήση γιατί δε φοράω ζώνη ενώ εσένα θα σ' αφήσει να τρέχεις με 200, δεν μπορεί να γίνει κόντρα. Κατάλαβες;
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:03

δεν ισχύει αυτό και παρακαλώ να το ανακαλέσεις. βλέπω το πως εκφράζεται ο καθένας και αναλόγως πράττω. το μόνο που παρακάλεσα ήταν ηρεμία στη συζήτηση σας και όχι ΑΝΑΙΤΙΟΥΣ χαρακτηρισμούς ή όξυνση των πνευμάτων χωρίς ουσιαστικό λόγο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:05

Πάμε λοιπόν.
Γιατί δεν παίρνεις διαρκείας στο μπάσκετ;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:08

PAOK_Antarctica έγραψε:Αυτό είναι το πρόβλημα Black&White. Ότι ζητάς. Ζητάς χωρίς να έχεις διάθεση να δώσεις. Ζητάς χωρίς καν να προτείνεις τρόπο για να πάρεις αυτό που ζητάς.

Τι ακριβώς πρέπει να κάνει η διοίκηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ για να δεις τον ΠΑΟΚ που θέλεις; Μη μου πεις "να μπει ο Σαββίδης" γιατί αυτό είναι ευχή και όχι πρόταση. Έχεις να προτείνεις κάτι ή μόνο γκρινιάζεις και ζηλεύεις (/θαυμάζεις;) τον βάζελο;



Μα δε μου φταίει η διοίκηση.Απλώς έχω πει πως φέτος χωρίς επενδυτή θα διαλυθούμε τελείως. Τόσο απλά. Το βλέπει όλος ο κόσμος πλην λίγων που είναι ευχαριστημένοι και με το τσάλεντζ καπ.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:10

γιατί να διαλυθούμε τελείως; :o δεν μπορεί να υπάρχει μια μέση λύση μέχρι κάτι καλύτερο να γίνει; :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:21

K_geo έγραψε:γιατί να διαλυθούμε τελείως; :o δεν μπορεί να υπάρχει μια μέση λύση μέχρι κάτι καλύτερο να γίνει; :D



Το ξαναέγραψα. Αν όπως φαίνεται μεγαλώσουν ο Άρης και η ΑΕΚ , εμείς τι θα παριστάνουμε στην Α1; Τον φτωχό πλην τίμιο; Τον Ξανθόπουλο του μπάσκετ;

Ούτε οι συγγενείς των παικτών δε θα πατάνε του χρόνου. Στο υπογράφω.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:24

πόσο κάνει ρε παιδιά ένα διαρκείας στο μπάσκετ; και πόσο είναι το συνολικό μας μπάτζετ;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:24

Ποιά η διαφορά με το ποδόσφαιρο, όπου δεν διαλυθήκαμε με 20 χρόνια βουλινοκαλυβομπατατουδογουμενοπαγώνηδες;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:25

K_geo έγραψε:πόσο κάνει ρε παιδιά ένα διαρκείας στο μπάσκετ; και πόσο είναι το συνολικό μας μπάτζετ;

350000 ο προυπολογισμός, με το διαρκείας γύρω στο κατοστάρικο, αν θυμάμαι καλά από πέρυσι.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες