Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:31

Μαλ@κία είπα.
Από τα €56 για νέους κατόχους ξεκινούσαν φέτος.
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=9&t=5974
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 14:31

άρα με 3000 διαρκείας έχουμε 3000χ70 (μ.ο) =210000 δλδ σχεδόν τον προυπολογισμό μας. δλδ με 3000 διαρκείας θα μπορούμε να έχουμε σχεδόν τα διπλάσια έξοδα απο ότι φέτος...

χμμμ...

και ξανά...

χμμμ....
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:47

"Τα του ΠΑΟΚ τα παρακολουθώ, είναι δυνατόν να είσαι ΠΑΟΚτσης και να μην παρακολουθείς τα γεγονότα του ΠΑΟΚ; Τον κόσμο δεν πρέπει να τον κατακρίνουμε, γιατί όταν μάθεις στα πολύ ψηλά, μετά είναι δύσκολο. Έχεις απογοήτευση για αυτά που βλέπεις και δεν έχεις τη διάθεση που είχες κάποτε. Όταν έχεις επιτυχίες και κάνεις πρωταθλητισμό, γεμίζει το γήπεδο. Το καλύτερο παράδειγμα είναι το βόλεϋ. Ο ΠΑΟΚτσής "καίγεται" για τίτλους και διακρίσεις. Ο κόσμος έγινε ΠΑΟΚ, τις δύο περιόδους με τις μεγάλες ομάδες"

Δεν τα λέω εγώ ale και K_geo. Απλώς τυχαίνει να λέει τα ίδια. Τα λέει ο Βεζυρτζής. Κράξτε τον κι αυτόν.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 19:54

αντε να δουμε τοτε ποσα διαρκειας θα εχει το βολευ φετος.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:01

Δεν λέει τα ίδια.
Εξ άλλου ο συγκεκριμένος χάλασε δύο περιουσίες στον ΠΑΟΚ και μπορεί να ασκεί όση κριτική θέλει.
Εμείς σαν "λαός" δεν έχουμε δικαίωμα να παραπονούμαστε, όταν αφήνουμε το τμήμα στην μοίρα του.
Όπως λέει και ο κγεο, αν είχαμε 3000 διαρκείας, θα μπορούσαμε να ανανεώσουμε τον Κάρτερ (πχ) και, αν δεν γινόταν κάτι τέτοιο, ας κράζαμε.
Να παλαμοκροτάν αυτοί που πληρώνουν, που έλεγε και ο Ζήκος.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:03

K_geo έγραψε:αντε να δουμε τοτε ποσα διαρκειας θα εχει το βολευ φετος.

Και αυτό επίσης.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:26

Επίσης δεν αναφέρεις τι λέει στη συνέχεια ο ίδιος

"Μία ομάδα μπορεί να πάει μπροστά, όταν ο κόσμος είναι ενωμένος. Τότε ο κόσμος ήταν πολύ ενωμένος. Τότε δεν υπήρχαν αυτά τα πράγματα, ο κόσμος ήταν ένα. Η διοίκηση με τον κόσμο, βάδιζαν χέρι χέρι και προσπαθούσαν για το μεγαλείο της ομάδας. Όταν τελείωναν τα ματς με τον Άρη, λέγαμε δεν πειράζει του χρόνου πάλι. Επειδή έβλεπαν την προσπάθεια, ήταν όλοι ενωμένοι. Αν θέλουμε να πάει μπροστά η ομάδα, πρέπει να είναι όλοι ενωμένοι. Πρέπει να έχουν σαν στόχο την άνοδο και το μεγαλείο του ΠΑΟΚ. Παντού και μέσα σε μία οικογένεια, όταν μπει μιζέρια, δεν πας μπροστά"
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:48

Συνέχεια των υπολοίπων είναι.

Κόσμος και διοίκηση μαζί. Έβλεπαν την προσπάθεια να πάρει η διοίκηση το πρωτάθλημα.Τώρα βλέπουμε την προσπάθεια να φάμε λιγότερους από 40. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ θέλει τίτλους σε είπε...

Δε συνεννοούμαστε παιδιά. Η λογομαχία ανάγεται στο προαιώνιο ερώτημα του αν η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα. Εγώ και ο φίλος μου ο Νίκος λέμε πως η διοίκηση φέρνει τον κόσμο και τις επιτυχίες και 'σεις πως ο κόσμος κάνει τι... δεν κατάλαβα. Αν έχουμε 8000 διαρκείας θα είμαστε ανταγωνιστικοί; Θα έρθει επενδυτής;

Μα ο επενδυτής το ξέρει πως αν αναλάβει θα γεμίσει το γήπεδο. Τέλος πάντων. Προς το παρόν χαιρετάμε τον Κάρτερ...
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:54

Θα συμφωνούσαμε, αν δεν υπήρχε το παράδειγμα του ποδοσφαίρου και της άδειας Τούμπας.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 20:58

Black&White έγραψε:Συνέχεια των υπολοίπων είναι.

Κόσμος και διοίκηση μαζί. Έβλεπαν την προσπάθεια να πάρει η διοίκηση το πρωτάθλημα.Τώρα βλέπουμε την προσπάθεια να φάμε λιγότερους από 40. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ θέλει τίτλους σε είπε...

Δε συνεννοούμαστε παιδιά. Η λογομαχία ανάγεται στο προαιώνιο ερώτημα του αν η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα. Εγώ και ο φίλος μου ο Νίκος λέμε πως η διοίκηση φέρνει τον κόσμο και τις επιτυχίες και 'σεις πως ο κόσμος κάνει τι... δεν κατάλαβα. Αν έχουμε 8000 διαρκείας θα είμαστε ανταγωνιστικοί; Θα έρθει επενδυτής;

Μα ο επενδυτής το ξέρει πως αν αναλάβει θα γεμίσει το γήπεδο. Τέλος πάντων. Προς το παρόν χαιρετάμε τον Κάρτερ...


χαιρετάμε γιατί;

χμμμ...

γιατί δεν έχουμε τα φράγκα που του δίνει η αελ για να πάει...

χμμμ...

γιατί δεν έχουμε τα φράγκα;

3 λόγοι μπορεί να υπάρχουν.

1) δεν υπάρχει κάποιος χωσάδας που να καλύπτει τέτοιες...ανάγκες
2) έχουμε ικανοποιητικό έως πολύ καλό αριθμό διαρκείας πουλημένων, κάποιους χορηγούς που προσελκύσαμε λέγοντας τους μεταξύ άλλων και τον αριθμό των διαρκείας αλλά...κακοδιαχείριση. παίχτες που δεν αξίζουν, λεφτά πεταμένα
3) δεν έχουμε καθολου καλο αριθμο διαρκειας και μειωμενες χορηγιες λογω και της μειωμένης κίνησης εισιτήριων και ενδιαφέροντος.

οι λυσεις και πάλι 3.

1) υπομένεις/αναμένεις κάποιον να έρθει να επενδύσει
2) ξοδεύεις αλόγιστα αλλά με τον κίνδυνο να βαρέσεις κανόνι και να σε κυνηγάνε απο τη πυλαία μέχρι το ακαπούλκο
3) κανεις συνετη διαχειριση, ζητας τη στηριξη του κοσμου και οσο μπορεις εισαι πιο ανταγωνιστικος με αυτα που εχεις.

πες μου εσυ, τι απο τα 3 ζητας για να καταλαβω και εγω τι γινεται.
;)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:13

Εγώ θεωρώ πως ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να ανταγωνίζεται το βάζελο που δίνει 1.000.000 ευρώ στο Σλούκα για έναν χρόνο. Αυτό είναι το dna της ομάδας.

Δε με απασχολεί ούτε ο Κάρτερ, ούτε τα διαρκείας. Μπορεί να υπολογίσει ο K_geo με πόσα διαρκείας παίρνεις έναν μόνο παίκτη ευρωλίγκας; Και δε μιλάμε για το Σπανούλη. Για το Σλούκα.

Όπως καταλαβαίνεις ζητάω επενδυτή. Το ποιους παίκτες επιπέδου επαρχιακών ομάδων θα πάρουμε κι αν θα εξασφαλίσουμε την πέμπτη θέση (ελλείψει έκτου) του χρόνου, δεν απασχολεί ούτε εμένα ούτε τη συντριπτική πλειονότητα των ΠΑΟΚτσήδων. Και ούτε πρόκειται να ασχοληθεί κανένας με την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:16

αρα αν δεν υπαρχει επενδυτης, να το κλεισουμε το μαγαζι.

σορρυ ρε συ, αλλά αυτό εμένα δεν μου κάθεται καλά...

αλλά οκ, ο καθένας έχει την οπτική και τα θελω του.

εγώ πιστεύω ότι κάποια στιγμή το μπασκετ του ΠΑΟΚ θα ξαναβρεί την αίγλη του παρελθόντος αλλα μέχρι τότε, τμήμα του ΠΑΟΚ είναι, άρα θέλει στήριξη... και ας μας στεναχωρεί, και ας μην μας καλύπτει τις προσδοκίες.... :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:27

Δεν το προτείνω. Πρόβλεψη κάνω πως αν δε βρούμε επενδυτή φέτος το τμήμα θα διαλυθεί.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:41

Black&White έγραψε:Όπως καταλαβαίνεις ζητάω επενδυτή.


Αυτό όμως είναι μια ευχή και τίποτα παραπάνω. Το αν θα έρθει επενδυτής δεν εξαρτάται από την διοίκηση, ούτε από τον κόσμο, ούτε από τους παίκτες. Είναι κάτι που ή θα γίνει ή δεν θα γίνει. Μέχρι να γίνει όμως, τι θα κάνουμε; Θα παρατήσουμε το τμήμα; Ή θα στηρίξουμε όσο μπορούμε για να το έχουμε όσο ψηλότερα γίνεται μέχρι να έρθει ο επενδυτής;

Η ομάδα όσο έχει τον κόσμο δεν διαλύεται. Μπορεί να μην διεκδικεί τίτλους, αλλά δεν θα διαλυθεί. Αν την παρατήσει και ο κόσμος... δεν ξέρω. Οπότε, όπως το βλέπω, μέχρι να έρθει ο επενδυτής είναι στο χέρι μας να κρατήσουμε την σημαία όσο ψηλά γίνεται. Απ'ό,τι καταλαβαίνω, όπως το βλέπεις εσύ, ή θα διεκδικούμε τίτλους ή θα ρίξουμε την σημαία στο χώμα και θα το κλείσουμε το μαγαζί. Μέση λύση δεν υπάρχει για σένα. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 23 Ιουν 2015, 21:41

Black&White έγραψε:Δεν το προτείνω. Πρόβλεψη κάνω πως αν δε βρούμε επενδυτή φέτος το τμήμα θα διαλυθεί.



ε τοτε θα βρουμε. :mrgreen: ;)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες