Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Αύγ 2014, 14:40

apo tous kaliteroys paiktes stin Ellada apla.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:14

Θέλουμε ένα ακόμα λαβράκι στο 1 για αντικούπερ και μετά καλή κίνηση είναι ο Αθηναίου (καλή χρονιά πέρσι στον Ρούλη)!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:21

γενικα μ αρεσε το ελ μοντελο το οποιο όμως εγκαταλείπεται , μπραβο γι α καρτερ...

ο μπογρης στη νεοφωτιστη στην ασεμπε ανδορα...2ος παικτης μας στο τοπ ευρωπαικο πρωταθλημα αλλα δυστυχως χωρις ουτε ένα ευρω οφελος.....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:26

μπορει οικονομικο οφελος να μην εχει η ομαδα,αλλα το οφελος ειναι οτι παικτες οπως ο καρτερ που ειναι επιπεδου ευρωλιγκα συμφωνουν με την ομαδα στης αρχες αυγουστου,αυτο λεει πολλα

υγ παλοκ οταν μπορεσεις και αν θελεις γραψε δυο πραγματα στα τοπικ των παικτων που εχουν αποκτηθει
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:30

και παλι όμως ντεσπε με τι οφελος>? και να πας καλα του χρονου θα πανε αλλου..ολο μονοετή είναι τα συμβολαια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:36

Για τον Μαρκόπουλο ο Πάτρικ Γιούιν Τζούνιορ θα μπορούσε να αποτελέσει ιδανικός παρτενέρ του Βον στο καλάθι του ΠΑΟΚ. Τα ποιοτικά του χαρακτηριστικά διαφέρουν από αυτά του Κέβιν Λάγκφορντ. Καλύτερος επιθετικός, όχι τόσο καλός στα... μετόπισθεν..

δύο πλευρές τα είπαν εδώ και πολύ καιρό, ενώ η ΚΑΕ έκανε και την πρόταση της στον παίκτη. Υπάρχει όμως διαφορά. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να φτάσει τα περίπου 90 χιλ. δολάρια που ζητά ο Γιούιν και έτσι το θέμα κολλά.
«Ο ΠΑΟΚ ενδιαφέρεται, συζητήσαμε, αλλά στο οικονομικό υπάρχει απόσταση» έλεγε ο εκπρόσωπος του παίκτη Αλέξης Κατσαρός στην Arena Press προσθέτοντας... «Ο Πάτρικ έχει πολύ καλή άποψη για τον ΠΑΟΚ, έχει πάρει πληροφορίες από τον Κούπερ, θεωρεί σημαντικό κίνητρο τοEurocup, αλλά για την ώρα η διαφορά είναι μεγάλη. Αν παίξει στην Ελλάδα, θα το κάνει στον ΠΑΟΚ» σημείωσε ο ατζέντης του, καθώς υπάρχει ενδιαφέρον και από Τουρκία. Πρέπει να σημειωθεί ότι στα Τρίκαλα ο Γιούν πήρε για επτά μήνες 35000 δολάρια.
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Kevin » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:38

Επιτέλους παίρνουμε καλά μαυράκια μετά από καιρό και σχετικά νωρίς για την προετοιμασία! Το κακό είναι ότι δεν γίνεται να πάμε με ελληνικό μοντέλο και καλούς ξένους, ακόμη τουλάχιστον. Μπράβο εκεί στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Ζοραν » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:40

Πολύ καλός παίκτης ο Καρτερ, μπράβο στην ΚΑΕ. Κρίμα όμως για τον Μπογρη, μεγάλη απώλεια. Τους έχω όμως εμπιστοσύνη ότι κάτι θα βρουν να αναπληρώσουν το κενό.


Και λες τώρα, αν στηρίζαμε πραγματικά το μπασκετακι, δεδομένου της καλής δουλειάς που γίνεται εκεί, που θα βρισκόμασταν;
Άβαταρ μέλους
Ζοραν
 
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 17:08
Τοποθεσία: Όπου κάτσει....

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 06 Αύγ 2014, 15:43

ΜΑΝΙΑΚ το ευρωπαικο μπασκετ ειναι ετσι δομημενο πλεον που οι ομαδες δεν εχουν κερδοι.
καταλαβαινω το σκεπτικο σου και ειναι αναλογο με το ΄΄τι σημασια εχει αν βγουμε στην 3η θεση ή στην 6η?΄΄
το μονο κερδος ειναι οτι κατεφερνεις να κανεις καλλες ομαδες που ειναι ελκιστικες και τραβανε κοσμο.
αν γινει αυτο τοτε και καποια εσοδα απο χωρηγιες κτλ θα ανεβουν και αυτα.
εγω παντως οπως και περσι ετσι και φετος πιστευω οτι θα βγαλω γουστα στο παλατακι,γουστα που εχω καιρο να βγαλω στην Τουμπα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 06 Αύγ 2014, 17:00

Πάρτε βρε κανένα διαρκείας, χάνουμε παικτάκια για 50 χιλιάδες δολλάρια το χρόνο!!!
Κέρδος είναι να γουστάρει ο ΠΑΟΚτσής την ομάδα του. Δε κατάλαβα...
Όταν η ΠΑΕ μπαίνει σε όμιλους europa εγώ σκέφτομαι τα γούστα που θα βγάλω τουλάχιστον όλο το χειμώνα, όχι τα -σχετικά- λίγα φράγκα.
Αν πάρω πρωτάθλημα στο χάντμπολ βγάζω γούστα με μηδέν κέρδος για την ομάδα. Αυτό είναι το κέρδος.
FORZA ΠΑΟΚΑΡΑ ΝΤΟΥ στη μπασκετάρα μας!!!
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Αύγ 2014, 17:50

όποιος δεν έχει ζήσει (ή έχει μάθει από πρώτο χέρι) την καθημερινότητα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ εδώ και 3-4 χρόνια, δεν μπορεί να αντιληφθεί οτι δεν μπορείς να στηρίξεις κάποιο ιδιαίτερο πλάνο. Επενδύεις στον Κόνιαρη, στον παίρνει ο βάζελος, παίρνεις από τα αζήτητα τον Τσαιρέλη και τον κάνεις παίκτη της Εθνικής (με την καλή έννοια τον "κάνεις"), σου φεύγει για Ισπανία, παίρνεις τον Cooper με 6-7 χιλιάρικα το μήνα που φοβόταν πέρυσι η μισή ευρώπη οτι θα τον κάνουνε μισή χαψιά, φεύγει ο παίκτης για τα ξένα με υπερτριπλάσια βγαίνοντας το καλύτερο Point guard στην Α1. Δυστυχώς, ΠΟΛΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως, αυτή είναι η μοίρα της ΚΑΕ αυτή τη στιγμή. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ καθόλου, έχω φτάσει σε σημείο να μην θέλω να ξανασχοληθώ, αλλά ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Πείτε μου μια ομάδα με ανάλογη ιστορία και με τα οικονομικά προβήματα του ΠΑΟΚ που πάει καλύτερα και έχει σαφέστερο πλάνο. Μακάρι να μου πείτε, και να δούμε πώς μπορούμε να τους ακολουθήσουμε. Ο ΑΓΟΡ π.χ. κάνει 2ετή συμβόλαια σχεδόν σε όλους και κερδίζει (όπως έκανε φέτος με τον Γκάμπριελ). Ναι οκ, έχει 2-3 μύρια χρέη το Ρέθυμνο? ή έκραξε κανείς που φέτος με το 5ο μπάτζετ της Κατηγορίας δεν μπήκε καν Playoffs? Maniak, κάποια 2ετή συμβόλαια είχαμε (π.χ. του Τσαιρ το 2ετές έληξε φέτος). Δεν είναι εύκολο ο ΠΑΟΚ να υπογράψει 2ετές με καλό παίκτη. Εμείς υπογράφουμε με 5 χιλιάρικα το μήνα, αυτά τα λεφτά ένας παίκτης (κανονικός) τα βρίσκει στην Β' Εθνική της Τουρκίας πλέον. Αλλάξανε ΤΡΕΛΑ οι εποχές... :(
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 06 Αύγ 2014, 18:20

Κανενα ελληνικο μοντελο δεν μπορουμε να ακολουθησουμε οταν οι απο κατω αρχιζουν πλεον το παιδομαζωμα απο τα 16.Οτι καλο υπαρχει σε ελληνα απο ηλικια 16 εως..26 θα συνωστιζεται στυος παγκους και τα καρεκλακια πισω απο τις μπασκετες σε Οσφπ και Οακα.Τους μονους ελληνες που μπορουμε να κλεισουμε ειναι οσοι περισευουν απο τους αιωνιους και πλεον αυτοι ειναι ελαχιστοι.Και οικονομικα να το δεις οι αμερικανοι εχουν πολυ καλυτερο value for money.Εμενα δεν θα με χαλουσε καθολου να εξαντλησουμε ολες τις θεσεις των ξενων,αλλωστε οπως ανεφερα αυτος ισως ειναι μονοδρομος,ποιοτικοι ελληνες στην αγορα δεν υπαρχουν.

Τωρα για τον Καρτερ,καλος ειναι,αλτικος,δυνατος,καλος σουτερ,παικτης ομαδας που τα δινει ολα χωρις τη ραθυμια που χαρακτηριζει πολους αμερικανους.Βεβαια τη δημιουργικοτητα του Πειν και την ικανοτητα του ξανθομπουμπυρα να βαζει τη μπαλα στο παρκε και να δημιουργει μονος του φασεις δεν την πολυεχει,αλλα υπερτερει στο περιφερειακο σουτ.Στο μυαλο μου ο Καρτερ ειναι τριαρι.Για τις αλλες θεσεις αμερικανων περα απο τον αντι κουπερ θα ηθελα και ενα σουτινγκ γκαρντ σκορερ-πυροβολο σαν αυτον τον Μπραουν του ΚΑΟΔ.και τη φροντ λαιν να τη συμπληρωναμε με καποιον κοινωτικο.

Αντι Κουπερ/Τσοχλας
Αμερικανος/Μπιδης/Λιαπης
Καρτερ/Δεδας
Μαργαριτης/Κακαρουδης
Βον/κοινωτικο 4-5αρι/Κωττας
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Αύγ 2014, 20:49

dtown έγραψε:Τωρα για τον Καρτερ,καλος ειναι,αλτικος,δυνατος,καλος σουτερ,παικτης ομαδας που τα δινει ολα χωρις τη ραθυμια που χαρακτηριζει πολους αμερικανους.Βεβαια τη δημιουργικοτητα του Πειν και την ικανοτητα του ξανθομπουμπυρα να βαζει τη μπαλα στο παρκε και να δημιουργει μονος του φασεις δεν την πολυεχει,αλλα υπερτερει στο περιφερειακο σουτ.Στο μυαλο μου ο Καρτερ ειναι τριαρι.


πολύ διαφορετικοί παίκτες αν και πρόκειται για swingmen (3/2 άρια δηλαδή). ο Payne είναι πιο αθλητικός, πάει περισσότερο στο rebound (και στο επιθετικό), παίζει καταπληκτικά την baseline και κόβει πολύ καλά (είναι πιο πλάγιος δηλαδή), είναι αρκετά καλός εκτελεστής από μέσα και μακρινή απόσταση, από δημιουργικότητα πάντως, αν εννοείς στο θέμα να φτιάξει το δικό του σουτ, ο άλλος είναι μάστορας!!! Επίσης στο δικό μου μυαλό ο Carter έχει καλύτερα driblling abilities (άσχετα αν ο Πόνος έπαιζε ακόμα και Point στην California στο κολέγιο).

Anyway, το πρώτο μεγάλο ατού κατά τη γνώμη μου όσον αφορά τον Carter είναι η εκτέλεση από μακριά off the drible θυμίζοντας τον κυνικό Blackney :roll:. Τρομερό προσόν για παίκτη στο 3. Το δεύτερο, εξίσου σημαντικό, είναι τα γρήγορα πόδια του στην άμυνα, καταπληκτικά πίσω και πλάγια βήματα, βάζει το κορμί του πολύ καλά και δυνατά στην 1-1 άμυνα, είναι κοντός (μόλις 1.91) και έχει χαμηλό κέντρο βάρους οπότε μπορεί να μαρκάρει κάθε είδους περιφερειακό. Το είπα και πιο πάνω, για το μπάσκετ που παίζεται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, ο Αμερικανός είναι από τους καλύτερους παίκτες (άποψή μου) . Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω (όχι οτι με νοιάζει βέβαια) πώς ένας αμερικανός που παίζει στην τριτοτέταρτη ομάδα της Α1 (με θητεία ως το καλύτερο τριάρι πριν 2 χρόνια στη Γερμανία) με 50% σχεδόν τρίποντα και δίποντα στο Eurocup δεν υπέγραψε με 150 τουλάχιστον σε ομάδες τύπου Darrusafka ή Varese ή Cholet ξερω γω...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 06 Αύγ 2014, 23:00

palok έγραψε:όποιος δεν έχει ζήσει (ή έχει μάθει από πρώτο χέρι) την καθημερινότητα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ εδώ και 3-4 χρόνια, δεν μπορεί να αντιληφθεί οτι δεν μπορείς να στηρίξεις κάποιο ιδιαίτερο πλάνο. Επενδύεις στον Κόνιαρη, στον παίρνει ο βάζελος, παίρνεις από τα αζήτητα τον Τσαιρέλη και τον κάνεις παίκτη της Εθνικής (με την καλή έννοια τον "κάνεις"), σου φεύγει για Ισπανία, παίρνεις τον Cooper με 6-7 χιλιάρικα το μήνα που φοβόταν πέρυσι η μισή ευρώπη οτι θα τον κάνουνε μισή χαψιά, φεύγει ο παίκτης για τα ξένα με υπερτριπλάσια βγαίνοντας το καλύτερο Point guard στην Α1. Δυστυχώς, ΠΟΛΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως, αυτή είναι η μοίρα της ΚΑΕ αυτή τη στιγμή. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ καθόλου, έχω φτάσει σε σημείο να μην θέλω να ξανασχοληθώ, αλλά ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Πείτε μου μια ομάδα με ανάλογη ιστορία και με τα οικονομικά προβήματα του ΠΑΟΚ που πάει καλύτερα και έχει σαφέστερο πλάνο. Μακάρι να μου πείτε, και να δούμε πώς μπορούμε να τους ακολουθήσουμε. Ο ΑΓΟΡ π.χ. κάνει 2ετή συμβόλαια σχεδόν σε όλους και κερδίζει (όπως έκανε φέτος με τον Γκάμπριελ). Ναι οκ, έχει 2-3 μύρια χρέη το Ρέθυμνο? ή έκραξε κανείς που φέτος με το 5ο μπάτζετ της Κατηγορίας δεν μπήκε καν Playoffs? Maniak, κάποια 2ετή συμβόλαια είχαμε (π.χ. του Τσαιρ το 2ετές έληξε φέτος). Δεν είναι εύκολο ο ΠΑΟΚ να υπογράψει 2ετές με καλό παίκτη. Εμείς υπογράφουμε με 5 χιλιάρικα το μήνα, αυτά τα λεφτά ένας παίκτης (κανονικός) τα βρίσκει στην Β' Εθνική της Τουρκίας πλέον. Αλλάξανε ΤΡΕΛΑ οι εποχές... :(


Palok τα καταλαβαινω αυτά που λες απλα εχω φτασει στο σημειο που να μη θελω να ασχολουμαι και ελαχιστα το κανω πλεον......δεν υπαρχει προοπτικη , αγωνιζόμαστε για να αγωνιζόμαστε δυστυχως,,,an kai kanoyn terastia προσπαθεια στην καε και πολλοι σαν εμενα τους γυρναμε την πλατη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 07 Αύγ 2014, 01:25

palok έγραψε:
πολύ διαφορετικοί παίκτες αν και πρόκειται για swingmen (3/2 άρια δηλαδή). ο Payne είναι πιο αθλητικός, πάει περισσότερο στο rebound (και στο επιθετικό), παίζει καταπληκτικά την baseline και κόβει πολύ καλά (είναι πιο πλάγιος δηλαδή), είναι αρκετά καλός εκτελεστής από μέσα και μακρινή απόσταση, από δημιουργικότητα πάντως, αν εννοείς στο θέμα να φτιάξει το δικό του σουτ, ο άλλος είναι μάστορας!!! Επίσης στο δικό μου μυαλό ο Carter έχει καλύτερα driblling abilities (άσχετα αν ο Πόνος έπαιζε ακόμα και Point στην California στο κολέγιο).

Anyway, το πρώτο μεγάλο ατού κατά τη γνώμη μου όσον αφορά τον Carter είναι η εκτέλεση από μακριά off the drible θυμίζοντας τον κυνικό Blackney :roll:. Τρομερό προσόν για παίκτη στο 3. Το δεύτερο, εξίσου σημαντικό, είναι τα γρήγορα πόδια του στην άμυνα, καταπληκτικά πίσω και πλάγια βήματα, βάζει το κορμί του πολύ καλά και δυνατά στην 1-1 άμυνα, είναι κοντός (μόλις 1.91) και έχει χαμηλό κέντρο βάρους οπότε μπορεί να μαρκάρει κάθε είδους περιφερειακό. Το είπα και πιο πάνω, για το μπάσκετ που παίζεται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, ο Αμερικανός είναι από τους καλύτερους παίκτες (άποψή μου) . Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω (όχι οτι με νοιάζει βέβαια) πώς ένας αμερικανός που παίζει στην τριτοτέταρτη ομάδα της Α1 (με θητεία ως το καλύτερο τριάρι πριν 2 χρόνια στη Γερμανία) με 50% σχεδόν τρίποντα και δίποντα στο Eurocup δεν υπέγραψε με 150 τουλάχιστον σε ομάδες τύπου Darrusafka ή Varese ή Cholet ξερω γω...

με μπερδεψες λιγο φιλε παλοκ που τον αναφερεις ως 2-3αρι.
ειχα την εντυπωση απο αυτα που εχω δει απο τον παικτη οτι ειναι ενα σουτινγκ γκαρτ ή παουερ γκαρτ.
δεν τον εχω δει να παιζει καθολου στην βασικη γραμμη αλλα ουτε και στην αμυνα να μαρκαρει 3αρια.
εχω την εντυπωση οτι παιρνει τις δυσκολες αποστολες να κινηγαει ειτε τον ασσο ειτε το 2 αναλογος ποιος ειναι ειναι ο πιο επικινδυνος παικτης του αντιπαλου.
τεσπα θα φανει στο γηπεδο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες