Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 26 Οκτ 2013, 13:32

ωραία post...για τα Διοικητικά.

για τις μεταγραφές τώρα, τι βλακείες είναι αυτές ακόμα με τον Ο Μπραιαντ;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 29 Οκτ 2013, 14:46

ΕΝΑ 5αρι ΠΑΡΤΕ!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αργουν τοσο πολυ...
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό paok 4 » Τρί 29 Οκτ 2013, 18:17

+1926
paok 4
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 29 Οκτ 2013, 22:22

γλιτώνουν μισθουλάκια και ψήνουν και τον Μπόγρη...
κι αυτή η δήλωση του Σούλη ότι "εμείς έναν παίκτη θέλουμε, καλύτερα ψηλός αλλά ότι προκύψει σε καλό παίκτη"
με βάζει σε υποψίες ότι ίσως τελικά βλέπει και το κενό στο 3 και είναι σημαντικότερο από το 5...όπου ακόμα ίσως παίζει φλερτ με Λάζο
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 00:15

απαντάω στον εαυτό μου σαν τους τρελούς...
αφού κανείς δεν ασχολείται γιατί εγώ επιμένω για ψηλό;

ερωτήματα;
;περιμένουν Λάζο;
τώρα που γλιτώσαν κι άλλο μηνιάτικο γιατί δεν κλείνουν μαύρο;
γιατί είναι απλήρωτοι κάποιοι παίκτες, καθυστέρησε κάποιο έσοδο της ΚΑΕ;

και τέλος γιατί αντί να σκυλιάζουμε εδώ μέσα εμείς οι γραφικοί 500 έχουμε να ποστάρουμε 18 μέρες στις μεταγραφές;; καταλάβαμε ότι οι υποσχέσεις ήταν κοροιδία;;
και τέλος ποιος είναι με τον Μαλελή και ποιος με τους τσιγγούνηδες;; δεν είπαμε τα λεφτά του Κοντομηνά μόνο για νέα ομάδα και όχι σε κάθε Κούβελα;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 00:39

KalamarGiannis έγραψε:;περιμένουν Λάζο; Ακόμα?


και τέλος ποιος είναι με τον Μαλελή και ποιος με τους τσιγγούνηδες;; Εδώ τι παίζει γιατι εχασα επεισόδια μάλλον

:?:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 11:23

λέω εγώ με το φτωχό μυαλό μου...γιατί να είναι απλήρωτοι ήδη 2,5 μισθούς οι παίκτες με μη εγγυημένα συμβόλαια την στιγμή που η 200αρα του Κοντομηνά είναι ΜΟΝΟ για την φετινή ομάδα;
μήπως οι διαχειριστές-λογιστές κτλ. συνηθισμένοι στο να πληρώνουν τις περισσότερο παλιές-πιεστικές-καταδικαστικές κτλ. υποχρεώσεις ξεχρεώνουν ΚουβελοΓκαγκαλούδηδες και όχι τους παίκτες που παίζουν τώρα και σκοτώνονται για τη φανέλα;;
(δεν είμαι κατά το να πληρωθούν τα παλιά χρέη ειδικά σε παίκτες και όχι ξενοδοχειάρχες κυλικατζήδες κτλ., αλλά όπως και να το κάνουμε πρέπει να έχεις ικανοποιημένους κατά προτεραιότητα αυτούς που είναι τώρα στο παρκέ)

Ποια τελικά η οργάνωση της ομάδας αν πάλι φέτος αρχίσαμε να λέμε δεν μπορούμε να φέρουμε μαύρο ψηλό γιατί τι θα πουν οι απλήρωτοι παίκτες κτλ. Τι ρεζιλίκια είναι πάλι τούτα;;
φέτος που η ομάδα παίζει το καλύτερο μπάσκετ ,ξεπέρασε φετίχ ο αξιολογότατος κόουτς, όλα δείχνουν προοπτική με μια μικρή ενίσχυση, μέχρι και τους ομίλους Ἔυρώπης ίσως περάσουμε, ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΓΙΑΤΙ να μην κάνουν αυτό το οποίο πολλάκις υποσχέθηκαν και να πάρουν 1 ψηλό για 6 μήνες;
απαιτούμε εξηγήσεις.
σωστά ο Μαλελής έδειξε δυσαρέσκεια που δεν ενισχύεται η ομάδα, είμαι μαζί του. Βαρέθηκα να ακούω 3 χρόνια τώρα για δημιουργική λογιστική και να καταρρέει η ομάδα από δυνάμεις στο τέλος. Αμάν πια...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 11:45

Το μπάσκετ χρειάζεται επενδυτή για να έχεις τμήμα αμταγωνιστικό λέω εγώ...Αν καλέσουν τον Κοντομηνά και τον τιμήσουν σε ματς με σημασία που θα χει πολύ κόσμο θα γουστάρει και θα μπει πιο ζεστά. Δε θέλουν αυτοί να νιώθουν ότι τους θες για τα φράγκα μόνο. Τα παιδιά κάνου ότι μπορούν αλλά με τέτοιο χάσμα που έχουμε με ΠΑΟ ΟΣΦΠ δεν πάει ο άλλος στο γήπεδο. Άρα? Να παίξουν καλά σε όλα τα ματς και θα ρθει η ώρα που θα ξαναγεμίσει το παλατάκι και εκεί να φέρουν τον Κοντομηνά να γίνει η φάση
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 12:22

αυτά που λέει ο Γιάννης πάντως έχουνε βάση. Κάπου διάβασα για υπόλοιπο διαθέσιμο 30 χιλιάρικα για ψηλό,ήτοι 40 K dollars. δηλ. για 6 μήνες περίπου 6.5χιλιάρικα το μήνα. Μια χαρά ψηλό βρίσκεις (τουλάχιστον έναν που να παίρνει πάνω από 4.6 σκουπίδια ανά αγώνα- τόσα παίρνει ο καλύτερος μας rebounder!!!) με τόσα αυτή τη στιγμή (ξέρω γω πόσα να θέλει ο Ricardo Marsh τώρα?). μη λέμε ό,τι να ναι.

PS: από την άλλη ένα + στον Bane που προσπαθεί να κρατήσει τον DJ για του χρόνου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 13:11

αυτό δεν το ήξερα και ΜΠΡΑΒΟ, τεράστιο μάλιστα -δεν ελπίζω σε κάτι τέτοιο αλλά τουλάχιστον η προσπάθεια δείχνει ότι έχεις ΔΙΟΙΚΗΣΗ. Μπράβο και στην επιλογή του παίκτη και στον κόουτς που το τόλμησε
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 16 Νοέμ 2013, 13:13

μακαρι να μεινει οπως και ο μπογρης και ο τσαιρ αν και δυσκολο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό paok 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2013, 17:55

Την απόφαση του να παραιτηθεί από το διοικητικό συμβούλιο της ΚΑΕ ΠΑΟΚ επανέλαβε μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό Arena ο Μάνος Μαλέλης. Ο εκπρόσωπος του μεγάλου χορηγού της ΚΑΕ, Δημήτρη Κοντομηνά τόνισε ότι δεν έχει λόγω ύπαρξης από τη στιγμή που οι εισηγήσεις του δεν γίνονται δεκτές, αναφερόμενος στην άρνηση της διοίκησης να πάρει τον Προύιτ, την αποζημίωση του οποίου αναλάμβανε να διαθέσει ο κ. Μαλάλης. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

Για το θέμα της ενίσχυσης: «Το βλέπει όλο ο κόσμος… Η ομάδα χρειάζεται την ενίσχυση και για την Ελλάδα και για την Ευρώπη. Πρόσφατα είχε παρουσιαστεί ευκαιρία να έρθει ένας παίκτης που έμεινε από ομάδα της Α1. Θα έπαιζε μόνο στην Ευρώπη αλλά χάθηκε η ευκαιρία αυτή.

Ο παίκτης ήταν ο Προύιτ. Είχα συμφωνήσει με τον μάνατζερ του. Αν έλεγε ο ΠΑΟΚ ναι, θα έπαιζε μόνο στην Ευρώπη. Χρειάζεται ενίσχυση η ομάδα και είμαι βέβαιος ότι ο Μαρκόπουλος δεν έχει αντίθετη γνώμη. Για τον συγκεκριμένο παίκτη είχε εκφραστεί θετικά. Χωρίς να χρεώσω την ομάδα, θα μπορούσε ο παίκτης να έρθει.

Δεν θα τον πλήρωνε ο ΠΑΟΚ αλλά εγώ. Το θέμα αυτό έγινε ξαφνικά πριν το ματς με τον Ολυμπιακό, κράτησε μια μέρα. Μετά η ομάδα έφυγε για την Ρωσία και χάθηκε πολύτιμος χρόνος για να γίνει η μεταγραφή. Η βοήθεια για ενίσχυση είναι απαραίτητη. Θυμηθείτε τι έγινε πέρυσι όταν έφυγε ο ΜακΓκραθ. Στην Ευρώπη πάμε για να διακριθούμε και μέσα από αυτή την διάκριση υπάρχει ανταποδοτικότητα για τον χορηγό. Για ποιον λόγο να μην διακριθεί η ομάδα στο εξωτερικό και να μην υπάρχει αποδοτικότητα για τον χορηγό που έχει βοηθήσει; Θεώρησαν στην ομάδα για το θέμα του παίκτη πως άλλες ήταν οι προτεραιότητες».

Για το αν έχει δηλώσει στη διοίκηση πρόθεσης παραίτησης: «Το έχω δηλώσει. Δεν μπορώ να συμμετέχω σε ένα διοικητικό συμβούλιο που να μην δικαιολογεί την θέση μου».

Για την συνέχεια των υποχρεώσεων του ΠΑΟΚ και την πιθανή πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιούροκαπ: «Τώρα πρέπει να ενισχυθούμε περισσότερο εφόσον περάσουμε στην επόμενη φάση. Αν έρθει η πρόκριση, θα πέσεις με μεγαθήρια. Δεν μπορώ να βλέπω την ομάδα να χάνει έτσι όπως στη Ρωσία, αν και υπήρχε η κούραση. Ο ΠΑΟΚ είναι τεράστιο όνομα στο μπάσκετ».

Για την έλευση του Κοντομηνά στη Θεσσαλονίκη: «Αυτό θα γίνει γύρω στις 5 Δεκεμβρίου. Εγώ και στη συνέχεια θα αγωνίζομαι για την ενίσχυση. Θα προσπαθήσω να πείσω την διοίκηση».
paok 4
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 24 Νοέμ 2013, 17:06

Παρτε 5αρι αλτικο κ αθλητικο..ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Κυρ 24 Νοέμ 2013, 17:56

http://www.youtube.com/watch?v=n9DOr7oIHQo
Έλα πάρτονα να ούμε, φέτος δεν παίζει με George και τους άλλους στους Pacers, φέρτε το ΠΑΟΚτσάκι.
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 24 Νοέμ 2013, 21:51

όξω ρε :o οι εγκάθετοι του Μαλελή (που θέλει να φέρει κοντό αντί για ψηλό...)
αφού ο Danny είναι 3αρι κι εμείς θέλουμε 4-5ρι ρεεεε... δεν μας κάνει το κουτσάλογο :D :D
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες