PAOK Scoring Machines-All Times

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 04 Νοέμ 2011, 11:29

θα συμφωνήσω απόλυτα.
ας πούμε παρά την τεχνική και την ευχέρεια και το ταλέντο εγώ δεν έβαλα τον Πέτζα, διότι δεν τον θυμάμαι ποτέ να σκοράρει ασταμάτητα σε κάποια περίοδο ενός αγώνα, με τέτοιο πειστικό τρόπο που ο αντίπαλος προπονητής να σηκώσει τα χέρια ψηλά. Αυτό το σπάνιο φαινόμενο όμως το έκανε λίγες φορές ο Μπιλ Έντουαρντς, ο Κλιφ.
Ενώ ο Μπέρυ, ο Μπάνε, ο Τρέβορ, ο Βάρνερ το κάνανε σταθερά σε μεγάλες χρονικές περιόδους, αγώνα με τον αγώνα , ανεξαρτήτου αντιπάλου και άμυνας. (για τον Ντιλέινυ δεν θυμάμαι ακριβώς...μάλλον κι αυτός με μοναδική διαφορά ότι δεν την έδινε από το αριστερό στο δεξί...)

EDIT αφηνιασμένα πεντάλεπτα που δεν σταματιότανε με τίποτα είχε και ο Σταυρόπουλος στα πρώτα του χρόνια όταν και είχε και τα κλειδιά της ομάδας πριν ξεκινήσουν να παίζουν οι ξένοι...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Παρ 04 Νοέμ 2011, 11:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 04 Νοέμ 2011, 11:42

tasos81pl έγραψε:εψαχνα να θυμηθώ τον mustaf και βρηκα αυτο...

http://web.mit.edu/eavgoust/WWW/PAOK/PAOK_history/1994-1995.html

ππσσσσσ....


γαμάτο link φίλε. Να πω ότι χθες βράδυ επί μαύρης μπύρας σε ένα live μιλούσα με έναν κολλητό φόλα ΠΑΟΚι , γιο παλιάς μας ποδοσφαιρικής δόξας, ο οποίος γνώριζε αρκετούς παίκτες από τα 15 του και μου είπε ιστορίες...
προσπάθησε να θυμηθεί με ποιον λευκό έπαιζε μαζί ο Μουστάφ και του λέω τον Ματ Μπούλαντ εννοείς; ε λοιπόν όταν ήρθε ο Ματ και τον είδε ο Σάβιτς είπε: "φτου πάλι εγώ θα τρώω το ξύλο ρε γαμώτο! "
η καλύτερη ιστορία: χαρμα΄τα, χάλια μεθυσμένος ο Γιαννούλης παίρνει ταξί να πάει σπίτι...γνωστός νυχτοπερπατητής και ο προπονητής τον έχει στη μπούκα οπότε έχει ξεπορτίσει σκαστός...τον λέει ο ταξιτζής ρε συ ψηλέ εγώ εσένα κάπου σε ξέρω...δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα...αλλά γνωστή η φάτσα σου...
και απαντάει σσσσ μην το πεις πουθενά ότι ήμουν έξω μπασκετμπολίστας είμαι και δεν κάνει...
νταξ ρε αδέλφι ο ταρίφας, κι εγώ ΠΑΟΚάκι να ουμ' αλλά ποιός είσαι τέλως πάντων;
-Ο ΡΕΝΤΖΙΑΣ!

χα χα χα την άλλη μέρα βούιζε η πόλη ότι τα έσπασε έξω ο Θύμιος (που ήταν πρόβατο προπόνηση-σπίτι-ύπνο...)

ΥΓ αυτός ο Simpson θυμάται κανείς μάλλον λευκός τριάρι που υποκρινότανε το τεσσάρι και μέτριος χωρίς σουτ πρέπει να ήταν; γαμότο θολά τον θυμάμαι αν και στο converse μου έγραφα Simson από τη μια και Doron Jamsee από την άλλη :Ο))
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:02

τον Billy Warner μπορεί να μην τον θυμάμαι αλλά και εσείς μάλλον ξεχάσατε τι καλαθομηχανή ήταν ο peja στα 21 του... (πολλοί Σέρβοι ακόμα και τώρα σε επιθετικό ταλέντο τον βάζουνε σε Top5)



και εδώ μετά από καιρό όταν αναγκάστηκε λόγω τραυματισμών να τραβηχτεί στα 7 μέτρα...

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:17

Για το Billy Warner:
http://www.paokmania.gr/stiles/archives ... arner.html
A το Μαρκ Σίμπσον τον αντιμετωπίσαμε στον χαμένο τελικό της Ναντ σαν παίχτη της Ρεαλ.
Θέλω να προσθέσω δύο παίχτες που όμως παίξαν λίγο στον ΠΑΟΚ:
Παναγιώτης Κορωναίος και Ημπραήμ Κουτλάι.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:21

ε κοντά στον Κορωναίο βάλε και Στιβ Γιατζόγλου τότε...(κοντινές χρονιές, παρόμοιες επιλογές παίκτη σκόρερ στην δύση του)

πιο πολύ από το βίντεο μου άρεσαν ο Σωτηράκης που τρέχει τον αιφνιδιασμό και βγάζει την ασίστ ...
και ο Μπουντούρης που τον μιμείται στο περίπου με ίδιο αποτέλεσμα...
για
τρέ μου λες να έχω έλλειψη άσσου στην διατροφή μου τα τελευταία χρόνια;;

ΟΚ για τον Πέτζα, ταλεντάρα. Απλά νομίζω ότι δεν είχε διάρκεια ο προσανατολισμός του στο σκοράρισμα.Φυσιολογικό λόγω ηλικίας...όποιος έχει παίξει έστω παιδικά όπως εγώ ξέρει ότι οι σταρ, οι παλιοί , ο προπονητής, σου φωνάζουνε να κάνεις χίλια δυο πράγματα και να μοιράζεις μπάλα, έστω κι αν περνάς τον προσωπικό σου αντίπαλο για πλάκα και θα μπορούσες να βάλεις πολλούς πόντους...

το παραπάνω link για τον Μπίλυ πολύ συγκινητικό...ΠΑΟΚ ως το κόκκαλο.Τι αφίσα! Πολίτης(όταν αποχώρησε σείστηκε το Παλαί σε ένα standing ovation που δακρυσμένοι χειροκροτούσαμε επί 5 λεπτά!!), ο φίλος μου ο Βαγγέλης με το μουστάκι του, Στιβ, και χχα χα *100 το "θηρίο" ο Μάμα...(το όνομα και μόνο τα λέει όλα) ¨Πήγαινε ο κόσμος στο Παλαί για να τον απολαύσει κι έτριβε τα μάτια του . Ο Ξανθός κίνησε γη και ουρανό για να μην παίξει στο πρωτάθλημα. Ο Μάνθος τον προκαλούσε και τον έβριζε στις προπονήσεις και τον κτύπησε! "
και το καλύτερο σχόλιο: το κακό είναι ότι περάσαν 25 χρόνια από τότε...άρα γεράσαμε!! πόσο αλήθεια είπες...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:53, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:31

Πολύ καλα διαστήματα μέσα σε ένα παιχνίδι είχε και ο Φρανκι κινγκ και εκπληκτικά 5λεπτα (αλλα μόνο) ο τρε σιμμονς.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 04 Νοέμ 2011, 12:46

η λίστα μου μέχρι τώρα διαμορφώνεται:
A.Καλαθομηχανή τύπου ασταμάτητος non-stop: Bane, Warner, Raffin, Μ.Jones http://www.paokmania.gr/stiles/archives ... nes-1.html, W.Berry, Marshal (οριακά, μάλλον έπρεπε να πέσει στην Β γιατί δούλευε με πεντάλεπτα ξεσπάσματα και κακά διαστήματα)
B. Ασταμάτητος in the zone: Petza, Moustaf (πέφτει στην Β λόγω μικρού δείγματος, αλλιώς πήγαινε επάνω..), Cliff, Rudd, Edwards, Σταυρόπουλος(αρχή του χρόνου, ξυρισμένα κεφάλια εποχή), Φράνκι Κιγκ.

Νέο ερώτημα: από όλους αυτούς που αναφέραμε , παίκτες με επαφή με το καλάθι, ποιός θα ήθελες να πάρει την τελευταία κρίσιμη προσπάθεια όταν παιζόταν τα πάντα;
Μπέρυ; Μπάνε; Πέτζα; ...Μπάρλοου;
σκέφτομαι την τεχνική, την καρδιά, το κορμί να κάνει τον αντίπαλο γιογιο... ποιός άραγε είναι ο πιο ασταμάτητος;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 04 Νοέμ 2011, 21:12

Μήπως..λέω μήπως..ξεχνάτε όλοι την πουλενάρα μου, τον εικονιζόμενο πιο δίπλα, τον Τζόνι??? Εγώ πάντως τον Κόρφα της 5ετίας 1986-91 τον κατατάσσω άνετα στις καλαθομηχανές (κοιτάξτε τι μ.ο πόντων είχε) και ειδικά μέχρι να έρθει ο Μπάνε το '88 πετυχαίνε κάτι πολύ ωραίες 25άρες και 30άρες σταθερά από όσο θυμάμαι..

Δυστυχώς εκείνες οι επόχες δε βλέπω να ξανάρχονται και έχουμε καταντήσει παρελθοντολάγνοι, συζητώντας μόνο για το παρελθόν και εδώ και χρόνια να μην έχει υπάρξει ούτε μια ομάδα, η οποία να είναι άξια αναφοράς από τις επόμενες γενιές (ένας Μαγκέτι θα μείνει να θυμόμαστε, άντε και κανένας Μάρσαλ που βγήκε 1ος σκόρερ και μας έβγαλε μετά από χρόνια Ευρωλίγκα).

Ο Γκόρι είπε χτες πως "στόχος μας είναι να κατακτήσουμε το Eurocup". Και μόνο που το άκουσα μου τρέξανε τα σάλια. Ακόμα και στο final-4 να πάμε και να ακουστούμε ξανά μετά από χρόνια στο Ευρωπαϊκό στερέωμα, θα έχουμε να το λέμε για χρόνια. Να κάνουμε μια εκδρομή βρε αδερφέ! Αλλά βρε α-Γκόρι μου πως θα πας να πάρεις το Eurocup με ρόστερ 6-7 παιχτών και με ηλικίες των 33 και άνω.. :?: :evil: :twisted:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 04 Νοέμ 2011, 21:29

Μπανε μπερυ Μπαρλοου Πετζα φ κινγκ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 21:15

joshua έγραψε:Με μια κλεφτη ματια, μανι μανι ξεχασες τον μπιλι βαρνερ.

Υπέροχος παίκτης!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό AspriArkouda » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 21:45

Bill Varner
Né le : 1 aout 1960
Taille : 1m97
Nationalité : Américaine/Belge

2001/2002 : Lobos Cantabria (Espagne)
2000/2001 : Cholet Basket (PRO A)
Eté 2000 : Cocodrilos de Caracas (Vénézuéla)
1999/2000 : Charleroi (Belgique)
1998/1999 : Pamesa Valencia (Espagne)
Eté 1998 : Gaiteros de Zulia (Vénézuéla)
1996/1998 : Ourense (Espagne)
1995/1996 : Montpellier (PRO A)
1990/1995 : Mechelen (Belgique)
1988/1989 : Gravelines (PRO A)
1987/1988 : Tenerife (Espagne)
1986/1987 : Antibes (PRO A)
1984/1985 : PAOK Thessaloniki (Grèce)
1983/1984 : Sarasota (CBA)
1983/1984 : Milwaukee Bucks (NBA)
1982/1983 : Notre Dame (NCAA)
Άβαταρ μέλους
AspriArkouda
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιούλ 2011, 21:54
Τοποθεσία: Belarus-Minsk

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 21:51

1. Rawle Marshall (πρωτος σκορερ Α1 περυσι για να μην ξεχνιομαστε...)


2.Peja Stojakovic (δεν χορταινω να βλεπω το τριποντο στο ΣΕΦ)


3.Bane Prelevic (αξεχαστα τα ευστοχα τριποντα απο το υπερπεραν, ειδικα εναντιον του Ρουλη)


4.Cliff Levingston ("και κοιταξτε τι σημαινει καρφωμα")
[youtube]4-Y9XVWpT48&feature=related[/youtube]
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό AspriArkouda » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 21:58

Τον Marc Petway τον θυμάται κανεις ένα θηρίο πραγματικό που νομίζω συγχωρέθηκε ,Mark Petway 27.30 ppg with paok
Άβαταρ μέλους
AspriArkouda
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιούλ 2011, 21:54
Τοποθεσία: Belarus-Minsk

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:18

ήταν ανάμεσα στα ανταλλάγματα που δώσαμε στον Απόλλωνα Πατρών για να πάρουμε τον Μπιλ Μέλης!!!Δυστυχώς έχασε τη ζωή του σε τροχαίο αν δε κάνω λάθος..
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3167
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: PAOK Scoring Machines-All Times

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:24

Καλος χρυσος ο Κλιφ αλλα οχι και scoring machine
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: palok, Μπαρκαρούτσος και 11 επισκέπτες