Μεταγραφές 2011-2012

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 12 Ιούλ 2011, 09:49

δεν έχω ιδέα τι είναι το voque αλλά υποψιάζομαι οτι είναι club και έχει hip hop nights κάθε πέμπτη μετά τον συρίγο? :mrgreen:

PS: ανεξάρτητα με το αν θέλω τον παίκτη ή όχι (από γνωστούς και προσιτούς μου είναι οκ μαζί με τον βασιλάκη τον κλειδιά), είπα και σε προηγούμενο ποστ οτι ο σχεδιασμός ξεκινάει από τους έλληνες. όχι από τον αμερικανό (όπως διαβάζω και στη Metrosport σήμερα). τέλος!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 12 Ιούλ 2011, 09:52

obanebane έγραψε: Καλαμποκης ναι χαραλαμπιδης οχι
Παπαμακαριος ναι γκαγκαλουδης οχι
Αυτα σε περιπτωση που πρεπει να διαλεξω.


εγω ακριβως τους αντιθετους θελω

obanebane έγραψε:Αν μεινει ο μαγκραθ σιγουρα ο καλαμποκης ειναι ιδανικος για να καλυψουν μαζι τη θεση.
Υ.Γ Ο δεδας για μενα εβγαλε πολυ μαγκια μεσα στο γηπεδο και θα τον ηθελα στην ομαδα,αποτι ακουσα δεν τα βρηκε για τα χρωστουμενα οποτε δυσκολα.
Ελπιζω κατι να αλαξει και να μεινει.


γιατι να μεινει ο μακγκραθ? τοσο πολυ σου αρεσε?
ομοιως και ο δεδας, τι σας αρεσε σε αυτον? περα απο τα χρηματα που παιρνει :D

επισης, συμφωνω οτι ξεκιναμε απο ελληνες το ροστερ, αλλα μη το φορτωσουμε και πολυ το μπατζετ και μετα κοβουμε καλους αμερικανους για 10 και 20 χιλιαρικα...θεωρω οτι με το λοκ αουτ εν οψει, τα συμβολαια των αμερικανω θα πεσουν λογω του αριθμου των κολιεγιοπαιδων που θα κατακλυσουν τας ευρωπας ενω οι νβευερ θα γεμισουν τις ομαδες με τα μεγαλα μπατζετ
btw πολυ ακουγεται ο παλασιο..τον ξερουμε ολοι απο τη καβαλα...καλος παικτης λιγο βαρυς...τι ρολο ειχε στη καχα δυο φορες? ρολιστας?
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Τρί 12 Ιούλ 2011, 13:05

Χαραλαμπίδη και Παπαμακάριο τους θέλω, διότι είναι οι μόνοι από μικρομεσαίες ομάδες που πήγαν σε 2 ευρωπαικούς τελικούς. Από την άλλη δε βλέπω λόγω να μείνει ο Αποστολίδης και ο Καλλές.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 12 Ιούλ 2011, 15:51

Τον Καλλέ τον χάνεις μόνο αν βρεις άλλον ΄Ελληνα κοντά στα 2,10 και νεαρό να επενδύσεις πάνω του...(Μπόγρης;)
Τον Αποστολίδη τον θέλω γιατί είναι πάμθηνος και είναι ψηλό γκαρντ με καλή άμυνα και κάποια καλά μπασίματα...έχει αδυναμίες χτυπητές αλλά για το επίπεδο της τρίτης αλλαγής άσσου και ως Έλληνας που δεν επιβαρύνει το μπάτζετ εμένα μου κάνει.
Τον Παπαμακάριο να τον πάρετε εσείς, εμένα δε με αρέσει, τελεία. Το σωστότερο που ειπώθηκε είναι ότι είναι αντιπαθής...κλασική περίπτωση όταν παίζει αντίπαλος να βάλει τέσσερα κουλά και όταν παίζει μαζί να τα χάνει όλα [πολλά κωλόπαιδα το κάνουν αυτό στο Ποσειδώνιο :( ]
Τον Καλαμπόκη που πέρσυ δεν τον πήραμε γιατί γεννούσε η γυναίκα του φέτος δεν μπορούμε με το μωρό να τον κρατήσουμε στο ωραίο κλίμα του Πανοράματος;
Γιατί πετάμε έτσι ότι θα πάει γάβρο ο Λάζος; μη μας στενοχωρήτε ρε παιδιά στο άσχετο...ελπίζω να μην είναι σίγουρο και να έρθει σε μας...Ευρωλίγκα παίζουμε, τον θεωρώ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για καλές παρουσίες και να μην ξεφτιλιστούμε...
και όπως είχα πει πριν κάνα μήνα θυσιάζω 250 από το 900αρι π.χ. για τον μεγάλο αυτό παίκτη...

ΥΓ το ξέρω ότι δεν σκέφτονται οι άλλοι όπως εγώ, αλλά πραγματικά ρε σεις, ΜΑΤΖΙΚ-ΣΟΥΛΗΣ-ΜΠΑΝΕ-ΛΑΖΑΡΟΣ δεν θα έκοβαν 4.000 διαρκείας ΠΡΙΝ ανακοινωθούν οι υπόλοιπες μεταγραφές; αν η απάντηση είναι αρνητική...μάλλον δεν ασχολείτε ο κόσμος (μας)με το μπάσκετ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 12 Ιούλ 2011, 15:56

Λοιπόν ας τα βάλουμε κάτω να δούμε τι έχουμε μέχρι στιγμής. Η ιδανική ομάδα για εμένα με τα δεδομένα που επικρατούν είναι η εξής:

Πόιντ Γκαρντ: Παλάσιο, Παπαμακάριος, Αποστολίδης

Σούτινγκ Γκαρντ: Καλαμπόκης, Μακ Γραθ, Γιαννακίδης

Σμολ Φόργουοντ: Δέδας, 1 ξένος

Πάουερ Φόργουοντ: Ντόζιερ, 1 έλληνας

Σέντερ: Γκετσέφσκι, Καλλές, 1 ξένος

Υ.Γ. κάθε χρόνο για τουλάχιστον 2-3 χρόνια θα πρέπει να έχουμε πρωταρχικό στόχο την έξοδο στα προκριμαρικά της ευρωλίγκα ή πρόκριση στους τελικούς τους α1 και φυσικά το κύπελλο.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:08

not bad..

αν και ξαναλεω οτι ο παλασιο ειναι ρισκο και θα θελα κατι αλλο.Αν οι υπολοιποι αμερικανοι στο 3 και 5 νοιωθουν θα ειμαστε καλοι
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:29

ο παλασιο παιζει ως κοινωτικος? αν ναιτον θελω αν οχι ειμαι ντεμή.
παντως με ενα ρωστερ
1)παλασιο, παπαμακαριο, αποστολιδη
2)μακ γκραθ, καλαμποκη, γιανακιδη
3) good American,δεδας
4)ντοζιερ, χαριτοπουλος
5)athletic American, χαρισης, καλλες

* good American = ενα τριαρι με καλο σουτ μετα απο πασα που δεν θα χρειαζετε να εχει πολυ ωρα την μπαλλα στα χερια του οπως ο μαρσαλ για να προσφέρει οχι κακος αμυντικος και να βοηθαει στο ριμπαουντ

*athletic American στο μυαλο μου εχω εναν παικτη τυπου σιμονς ή ενως που επαιζε Α2 ιταλιας με μεγαλη εφεση στα κοψίματα.
με ενα τετοιοροστερ και τα προκριματικα στο παλατακι δεν δεινω στην γαλατα πιθανοτητες προκρισης πανω απο 49%
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:32

Ο γκετσεφσκι που είναι;; Τον εφαγες ρε αλεφαντε;
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Federacion » Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:38

:lol: :lol: :lol:
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:46

theo86 έγραψε:Ο γκετσεφσκι που είναι;; Τον εφαγες ρε αλεφαντε;

παικτουρα και μεγαλο μπασκετικο μυαλο ο σκοπιανος αλλα ειναι εξω απο την ομαδα που θεωρω ως ιδανικη για αυτην την περιοδο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 12 Ιούλ 2011, 17:55

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ..? Πως θα έρθουν και θα χωρέσουν όλοι αυτοί που γράφετε με το μπάτζετ στα 550-600 χιλιάρικα :?: :?: :?: Το κάνω, το ξανακάνω, υπολογίζω το πόσο θα παίρνει κάθε παίχτης και με όσα ψυχικά κι αν κάνουν όλοι, δε μου βγαίνει κάτω από 700 χιλιάρικα :!: :!:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 12 Ιούλ 2011, 18:09

Φίλε το μπάτζετ θα κριθεί από μας τον κόσμο. Αν πάρουμε κανά 5000-6000χιλιαρο τότε να δεις πως θα έρθουν όλοι οι παραπάνω
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 12 Ιούλ 2011, 19:16

για μένα είναι απαράδεκτο να έχουμε "ενοποιητική" διοίκηση, να πάρουμε εξτρα λεφτά κρατικά για την διοργάνωση του ομίλου, να αξίζει πλέον η ομάδα διαφημιστικά και τηλεοπτικά περισσότερο λόγω τρίτης θέσης και Ευρώπης, να έχουμε παραπάνω από πέρσυ διαρκείας (θα δούμε πόσα, διπλάσια ή τριπλάσια ίσως) και εν τέλει να μιλάμε για μπάτζετ κάτω του ενός εκατομμυρίου, όταν οι αντίπαλοι μας θα έχουν υπερπολλαπλάσιο...ε δεν γίνεται ρε σεις να μιλάμε για μισό μύριο, πως το λένε... ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ το θέλω, να κάνουν κάτι όλοι οι Μαμιδάκηδες τώρα που είναι για την ομάδα κομβικό σημείο...
κι εμείς το χρέος μας , 95 ευρώ διαρκείας και ποιός ξέρει πόσα για τα προκριματικά ... και τα φιλικά...
ΥΓ τι έγινε με τα διαρκείας; ακόμα ; κι οι φανέλες; ποιός ξέρει να πει;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 12 Ιούλ 2011, 23:44

Παλάσιο, Μπάξτερ και παραμονή Ντόζιερ
Πρώτο μέλημα του Σούλη Μαρκόπουλου στον σχεδιασμό του ΠΑΟΚ της νέας αγωνιστικής περιόδου είναι να ποντάρει σε παίκτες που γνωρίζουν τι εστί ελληνικό πρωτάθλημα.

Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης Δημοσίευση: 12 Ιουλ. 2011 18:18

Κάτι που φαίνεται και στις επιλογές του έμπειρου Έλληνα τεχνικού για τους τρεις Αμερικανούς όπου φαίνεται να έχει στις πρώτες του επιλογές τους Μιλτ Παλάσιο, Τζίμι Μπάξτερ και Ρόμπερτ Ντόζιερ.
Και στις τρεις περιπτώσεις βαρόμετρο όπως γίνεται κατανοητό πρόκειται να αποτελέσει το οικονομικό και το μπάτζετ που θα οριοθετηθεί μέσα στις επόμενες μέρες από την διοίκηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ.
Ο Παλάσιο είναι ένας παίκτης τον οποίο ο Μαρκόπουλος είχε εξετάσει και το περσινό καλοκαίρι αλλά αυτό θα ήθελε να τον έχει στην διάθεσή του με σίγουρο να αποτελεί πως ο Αμερικανός πλέι μέικερ δεν θα παραμείνει για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική περίοδο στην Καβάλα.
Να σημειωθεί ότι την περσινή αγωνιστική περίοδο ο Παλάσιο είχε αποτελέσει τον ηγέτη της ομάδας του Δημήτρη Πρίφτη όντας ο πρώτος της σκόρερ και 3ος της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος.
Όσο για τον Μπάξτερ είχε αποτελέσει τον πρώτο σκόρερ του Ηλυσιακού και 5ο σκόρερ της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος παρά το γεγονός ότι δεν είχε αγωνιστεί στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια έχοντας μετακομίσει στο Ιράν.
Μία επιλογή που θα έχει να κάνει για να καλύψει το κενό που άφησε η μη παραμονή του Ρόουλ Μάρσαλ, 1ου σκόρερ του ΠΑΟΚ αλλά και της κανονικής περιόδου που ολοκληρώθηκε, ενώ όσον αφορά την τρίτη επιλογή Αμερικανού έχει να κάνει με την παραμονή του Ρόμπερτ Ντόζιερ.
Τέλος κι όσον αφορά την ελληνική αγορά στο μπλοκάκι του Μαρκόπουλου είναι το όνομα του Κώστα Χαραλαμπίδη με τον 34χρονο έμπειρο γκαρντ την στιγμή αυτή να συνεχίζει να δεσμεύεται με συμβόλαιο με τον Άρη.

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBask ... 84476.html
Τελευταία επεξεργασία από paokmaniak και Τρί 12 Ιούλ 2011, 23:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 12 Ιούλ 2011, 23:44

για τα διαρκειας μαλλον περιμενουν την αποφαση της Ευρωλιγκα για τον ομιλο
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες