Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 12 Φεβ 2010, 00:48

Lord_GayrosSlayer έγραψε:Λοιπόν ανοίγει και αυτό το τόπικ..
Και για να πάρω το αίμα μου πίσω,θέλω τον Γκριν και τον Φράνσις της αεκ(για επιχειρήματα βλέπε αντίστοιχο τόπικ ελλήνων παικτών :opaokara: :opaokara: )..

ΥΓ Να προσθέσω στην λίστα και τον Καλαμπόκη..


ο Γκριν είναι παιχτούρα, τον πάω πολύ, αλλά από το πλεη θέλω και πάσα, ειδικά στο πικ ν ρολ. 2-3 ματσάκια της αεκ που έχω δει, αυτός πασάρει μόνο όταν έχει κλειστεί 150% και αν...βέβαια ακόμα και τότε είναι καλός...

Φράνσις ναι, πολύ καλός, όπως κ ο Κάρτερ του Ηλυσιακού, απλά εξαρτάται αν θες 5άρι βράχο ή αθλητικό τύπο. Γιατί και στη μία και στην άλλη περίπτωση, όταν βρεθούν αντιμέτωποι με το αντίθετό τους, θα παιχτούν όλα στην επίθεση, ποιος θα βάλει τα πιο πολλά, γιατί και τα δύο στυλ μειονεκτούν στην άμυνα και πλεονεκτούν στην επίθεση απέναντι στο "αντίθετό" τους.
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 12 Φεβ 2010, 00:50

και εννοείται οτι μπασκετικά ζω για τη μέρα που θα δω πάλι στον ΠΑΟΚ τον Πέτζα...2 χρονάκια να κλείσει καριέρα με Μπάνε δίπλα σε Μάτζικ και Σούλη, και μετά πρόεδρος...
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsachou » Παρ 12 Φεβ 2010, 00:57

Καϊμακόγλου
Καλαμπόκης
Τσαλδάρης

ο Καϊμακόγλου λογικα θα παιξει σε γαυροβαζελο καποια στιγμη...οι αλλοι δυο αν μπουμε σε καλο οικονομικό δρομο ειναι εφικτοι στοχοι και αξιζουν.
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:03

και εγώ (όπως και ο oli) θα ξεκινήσω με έναν παίκτη από το eurocup (ένα πολύ καλό πρωτάθλημα με όλες τις δευτεροκλασάτες ομάδες της ευρώπης που λόγω budget δεν μπορούν να κοιτάξουν ψηλότερα προς ευρωλίγκα) από το οποίο αρμέξαμε ήδη αξιόλογους παίκτες (monroe, gecevski) και νομίζω είναι eldorado αν προσέξει κάποιος τις επιloγές του ( και τις στηρίξει βέβαια εάν τις πάρει). Θα παραθέσω τα στατιστικά του παίκτη (δεν τον έχω δει προσωπικά- τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο trikaliotis και όσα παιδιά τον είδανε βέβαια με τον ρούλη στο palais des sports). Τον βάζω γιατί είναι και άσσος και φτηνός (71.000 ευρώ φέτος στην Lemans):

Zach Wright ύψος 1.88, ετών 25.
Στο eurocup: 8 πόντοι, 6 rebounds, 4 assist, 2 κλεψίματα, 2 λάθη, 48 % δίποντα (πολύ κακός σε βολές 54 % και τρίποντα 27%), ranking 17 (οικονομία δηλαδή) σε 27 λεπτά συμμετοχής.
Στο γαλλικό πρωτάθλημα: 9 πόντοι, 5 rebounds, 59 % δίποντα (βολές 59 % και τρίποντα 22%), ranking 13 σε 26 λεπτά συμμετοχής.
Tα πλήρη φετινά στατιστικά του: http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... erID=64779
Προηγούμενες ομάδες στην ευρώπη: cholet, braunswaik (http://www.eurocupbasketball.com/ulebcu ... ode=001820)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:07

και εγώ θα ξεκινήσω με το όνειρο θερινής νυκτός τον καιμακόγλου (απλά επειδή το κασέ του φαίνεται να είναι χαμηλότερο -σήμερα!!!- και από αυτό του τσιάρα...γύρω στα 100.000)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:10

τις προηγούμενες ομάδες του τις είδες?
να φύγει να πάει αλλού... :lol:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:11

ανταλλαγή τσιάρα-καιμακόγλου χθες :opaokara: :opaokara:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό scorpio4 » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:18

εμενα παιδια η αδυναμια μου ειναι ο ramel curry..οχι πολυ γνωστος παικτης αλλα παρα πολυ καλος σκορερ http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... erID=49373 ..επισης αναροτιεμαι πως εκεινη η πουλεναρα ο andy panko δεν επιασε στην ομαδα μας,ακομα και τωρα ειναι εξαιρετικος σε πρωταθλημα πιο δυσκολο οπως το ισπανικο http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... yerID=5247
Άβαταρ μέλους
scorpio4
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 15:30
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:29

Εγω δεν θα πω κανενα ονομα παιχτη ειμαι σιγουρος οτι θα παρελασουν ολα τα ονοματα ελληνων που παιζουν στην Α1 πανω απο 20 λεπτα στην ομαδα τους.
Θα πω ομως οτι δεν χρειαζομαστε ελληνες γυρολογους τυπου τσαλδαρη και καλαμποκη χρειαζομαστε νεους παιχτες που εχουν ορεξη ταλεντο και σπιθα να διακριθουν αλλα και αυτους τους εχουν καπαρωσει οι 2 φλωροι οποτε μονο με παιδια απο τα σπλαχνα μας αν υπαρχουν θα μπορεσουμε να φτιαξουμε κατι πραγματικα καλο.
Ειχαμε τους ελληνες να φτιαξουμε μια πολυ ανταγωνιστικη ομαδα και τους χασαμε χωρις να προλαβουν να προσφερουν πολλα πραγματα.
Παμε τωρα και στα υστερογραφα
Υ.Γ1 καποιος ειπε για κασελακη εγω θα πω οτι κατα τη γνωμη μου ο συγκεκριμενος θα εξελιχθει σε τζαλαλη της 10ετιας του 90 δεν εχει μυρωδια απο το αθλημα.

Υ.Γ2 Μαυροκεφαλιδης το μεγαλυτερο λαχειο που εχασε ο ΠΑΟΚ τα τελευταια χρονια το παληκαρι ξερει απιστευτο μπασκετ οταν φτασει στα χρονια της μπασκετικης ωριμοτητας θα τριβουμε τα ματια μας μακαρι να γυριζε αλλα ειναι σχεδον αδυνατο.

Υ.Γ3 Αντε να πω και 2 ονοματα που θα ηθελα να ερθουν στον ΠΑΟΚ αλλα αλλο το θελω και αλλο το μπορω λοιπον και οι 2 ειναι παιχτες του βαζελου και πιστευω οτι θα κανουν μεγαλη καριερα ο ενας ειναι ο μπογρης και ο αλλος ειναι ο αρχηγος της ομαδας των εφηβων αν δεν κανω λαθος του οποιου το ονομα δεν θυμαμε (βοηθηστε) ειναι τριαρι και εχει πολυ καλο σουτ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jpm4 » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:41

paul
bryant
james
howard
stojakovic

και φυγαμε για euroleague,πρωταθλημα,κυπελλο! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
jpm4
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ 01 Νοέμ 2009, 19:53

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:50

για να σε προσγειώσω: στην Α1 επιτρέπονται μόνο 3 αμερικανοί. οπότε κόψε 1 και βάλε τον dirk... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 12 Φεβ 2010, 01:52

palok έγραψε:και εγώ (όπως και ο oli) θα ξεκινήσω με έναν παίκτη από το eurocup (ένα πολύ καλό πρωτάθλημα με όλες τις δευτεροκλασάτες ομάδες της ευρώπης που λόγω budget δεν μπορούν να κοιτάξουν ψηλότερα προς ευρωλίγκα) από το οποίο αρμέξαμε ήδη αξιόλογους παίκτες (monroe, gecevski) και νομίζω είναι eldorado αν προσέξει κάποιος τις επιloγές του ( και τις στηρίξει βέβαια εάν τις πάρει). Θα παραθέσω τα στατιστικά του παίκτη (δεν τον έχω δει προσωπικά- τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο trikaliotis και όσα παιδιά τον είδανε βέβαια με τον ρούλη στο palais des sports). Τον βάζω γιατί είναι και άσσος και φτηνός (71.000 ευρώ φέτος στην Lemans):

Zach Wright ύψος 1.88, ετών 25.
Στο eurocup: 8 πόντοι, 6 rebounds, 4 assist, 2 κλεψίματα, 2 λάθη, 48 % δίποντα (πολύ κακός σε βολές 54 % και τρίποντα 27%), ranking 17 (οικονομία δηλαδή) σε 27 λεπτά συμμετοχής.
Στο γαλλικό πρωτάθλημα: 9 πόντοι, 5 rebounds, 59 % δίποντα (βολές 59 % και τρίποντα 22%), ranking 13 σε 26 λεπτά συμμετοχής.
Tα πλήρη φετινά στατιστικά του: http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... erID=64779
Προηγούμενες ομάδες στην ευρώπη: cholet, braunswaik (http://www.eurocupbasketball.com/ulebcu ... ode=001820)


Μακρια κοντοι που δεν μπορουν να βαλουν τις βολες δεν μπορω αλλο θελω ενα παιχτη να βαζει 9/10 ειναι οτι χειροτερο να χανεις παιχνιδι απο βολες δεν το αξιζει αυτο καμια ομαδα στον κοσμο και ειναι κριμα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό jpm4 » Παρ 12 Φεβ 2010, 02:06

palok έγραψε:για να σε προσγειώσω: στην Α1 επιτρέπονται μόνο 3 αμερικανοί. οπότε κόψε 1 και βάλε τον dirk... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Νταξει μωρε βγαζω τον james και βαζω dirk! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
jpm4
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ 01 Νοέμ 2009, 19:53

Re: Αμερικανοί παίκτες(Α1 ή εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 12 Φεβ 2010, 02:08

αυτό είναι και το νόημα του τόπικ. να μπαίνουν οι παίκτες, τα στατιστικά, να αναλύεται το αγωνιστικό προφίλ από κάποιον που τον έχει δει να παίζει πάνω από μία φορά (τουλάχιστον), να συζητάμε αν μπορεί να βοηθήσει, αν είναι σε θέση που πονάμε για να μπορέσουμε τελικά κάποια στιγμή να έχουμε (μετά από μία σχετική ψηφοφορία- δεν σου αρέσει ο wright, μαύρο στον μαυρογυαλούρο...) μία τελική ικανή λίστα optional παικτών για το καλοκαίρι.

PS: επιλογές του στυλ steve nash, kobe και lebron θα κόβονται από την ψηφοφορία λόγω λογοκρισίας... :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Έλληνες παίκτες (Α1 ή από εξωτερικό) που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό denis » Παρ 12 Φεβ 2010, 02:25

Αρχηγός ήταν ο Νίκος Παππάς του Κολοσσού δεν ξέρω αν είναι δανεικός από το βάζελο
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες