Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό angelheart » Παρ 03 Αύγ 2012, 23:18

Υπομονή. Ακόμα φέτος είναι το ζόρι με τα χρέη. Λογικά την επόμενη σεζόν δεν θα έχουμε 25 παίκτες στο paybook οπότε το μπάτζετ του αγωνιστικού θα ανέβει κατακόρυφα. Θα πάνε και οι 34άδηρες σπίτι τους και εμείς θα ξεκινήσουμε από το 0 και όχι από το -500.

Αυτό που εγώ θέλω είναι το εξής. Του χρόνου με το μεγαλύτερο μπάτζετ (και πιθανώς ΚΑΙ Σαββίδη), να τους γράψουμε ΟΛΟΥΣ αυτούς που σήμερα πηγαίνουν στις "ιστορικές" ομάδες και είναι και "τιμή τους" στα ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ. Και μάλιστα όχι στο ανεπίσημο, αλλά με ΕΠΙΣΗΜΗ δήλωση του Μπάνε. Να βγει δλδ και να πει ο Μπάνε, οτι "...κάποια παιδιά είχαν την ευκαιρία τους, να έρθουν στον ΠΑΟΚ, και δεν την αξιοποίησαν..."
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Johnys » Σάβ 04 Αύγ 2012, 15:00

Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω angelheart μακάρι να βγείς αληθινός εγώ το κόβω δύσκολο.
Επίσης δε πιστεύω πως από του χρόνου δε θα χρωστάμε σε πρώην παίχτες.
Από ότι θυμάμαι είχαν πει για 3 δύσκολα χρόνια και ακόμα τώρα είναι ο δεύτερος.
Παρόλα αυτά για τις χαρές που μου έχει χαρίσει αυτό το τμήμα είμαι διατεθειμένος να κάνω όσο υπομονή χρειαστεί αρκεί να μη μας βγει και ο Μπάνε (κάτι που δε το πιστεύω) καυλιάρης... :o
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό angelheart » Κυρ 05 Αύγ 2012, 10:52

Τζόνι και εγώ δύσκολο το κόβω. Και θυμάμαι και εγώ αυτό που έλεγαν για ΤΡΙΑ χρόνια. Πλην όμως, πέρυσι δεν είχαμε τις χορηγίες του ομίλου Κοντομηνά, που είναι κοντά στα 250.000 το χρόνο. Οπότε λέω (ΕΓΩ), οτι φέτος τα περισσότερα χρήματα των χορηγιών θα πάνε στο 99 και τα λοιπά χρέη.

Πέρυσι για να καλύψουμε το 99 αναγκαστήκαμε και διώξαμε τα 3/4 της ομάδας του καλοκαιριού, ενώ μείναμε πίσω και σε συμφωνίες με παίκτες που έπρεπε να είχαν γίνει από το χειμώνα (Γκετσέφτσκι, Ντελινικάιτις κτλ)

Φέτος αυτό ΛΟΓΙΚΑ δεν παίζει. Οπότε αν κάνουμε τη καρδιά μας πέτρα και κάνουμε μια φτηνή ομάδα εξαρχής, οι χορηγίες θα καλύψουν το 99, και τα λοιπά έσοδα τα κερατιάτικα σε πρώην παίκτες. Με αυτό το σχέδιο, δεν το βρίσκω απίθανο του χρόνου το καλοκαίρι να έχουμε ξεφορτωθεί πραγματικά ΜΕΓΑΛΟ κομμάτι από τις αμαρτίες του παρελθόντος.

Anyway ο Bane κάνει εξυγίανση. Αυτό είχε πει από την αρχή ο άνθρωπος και αυτό κάνει κιόλας. Του έχω εμπιστοσύνη.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 28 Σεπ 2012, 15:25

Heat sign Dozier

The Miami HEAT announced today that they have signed (non-guaranteed deal) forward Robert Dozier.
http://www.sportando.net/eng/usa/nba/44 ... ozier.html

τον θέλαμε και φέτος αλλά το κασέ του έχει ξεφύγει...Ελπίζω να πετύχει στο νουμπουά!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό alejio4 » Σάβ 29 Σεπ 2012, 02:58

Δημο ηρθε η ωρα να πεις το ναι για την επιστροφη στο δικεφαλο του βορρα.Για ενα πληρες ροστερ,μετα τον αρχικο ενθουσιασμο και παπα που φαγαμε νομιζω χρειαζεται κ ενας καθαροαιμος πλει μεικερ.
Άβαταρ μέλους
alejio4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 02:26
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 30 Σεπ 2012, 17:44

Στεφανίδης (Καβάλα). Για να μην ψάχνουμε και του χρόνου για point... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 02 Οκτ 2012, 21:02

ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 02 Οκτ 2012, 21:18

Αφού σου λέει ότι θέλει ομάδα ευρωλιγκας κι εμείς (για την ώρα) δεν είμαστε....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 02 Οκτ 2012, 22:42

denis έγραψε:Πάρε Παπαλουκά
http://www.gazzetta.gr/a2-andron/articl ... papaloykas


και ο carlos arroyo είναι ελεύθερος (στο γραψα και στο fb)... Από διαρκείας πώς πάμε? φτάσαμε 200 ή ακόμα? Bane πάρε Παπαλουκά ρεεεεεε :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 23 Οκτ 2012, 22:31

grandy or keys?

Προτειμω keys λογω εμπειριας και οτι δεν θα φυγει λογικα.
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7334
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 21 Μαρ 2014, 11:24

Αυτός ο Μπράμος μεγάλη καψούρα κυριώς για τη "μαγκιά" που βγάζει στο παιχνίδι.Πολύ θα τον ήθελα γι αρχηγό.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tad » Πέμ 27 Μαρ 2014, 09:57

Άσχετο με την επικαιρότητα θέμα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τους ειδικούς και όποιον άλλον γνωρίζει πως γίνεται ... γιός πασίγνωστου βετεράνου και Παοκτσή, ο οποίος έπαιζε χρόνια στις ακαδημίες του μπάσκετ του ΠΑΟΚ να καταλήγει στον Άρη και μάλιστα να θεωρείται πλέον από τα μεγαλύτερα ταλέντα στην Ελλάδα ...

Μιλάω βέβαια για τον γιο του Μήτογλου ...

Να πω ότι οι της ΚΑΕ δεν ασχολούνται τα τελευταία χρόνια με τις ακαδημίες ... δεν μπορώ να το πω γιατί ασχολούνται ...

έχω μάθει ότι χρειάζονταν κάποια χρήματα ... λίγα ... τα οποία δεν τα είχε η ΚΑΕ ...
αλλά το θέμα δεν είναι εκεί ... το θέμα είναι ότι το παιδί αυτό ήταν στα πόδια της ΚΑΕ και κυρίως των ανθρώπων του ερασιτέχνη για χρόνια ...
αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι δεν του έδωσε κανείς σημασία ... ή ακόμα περισσότερο είχαμε εσωτερικές κοντρίτσες με κάποιους με τον Μήτογλου ...

και όλα αυτά να καταληγουν "δικό μας" παιδί να πηγαίνει με μεταγραφή στον Άρη από την ακαδημία του Ροδόπουλου και να λένε όλοι ότι έχει τεράστια προοπτική ...

Πάλι @@παριά έγινε ... με φταίχτες παράγοντες του ΠΑΟΚ ... και εσύ ρε Σταυρόπουλε πως άφησες να γίνει αυτή η ιστορία ??? αν όντως αξίζει το παιδί χάσατε την ευκαιρία να οφεληθεί η ομάδα και αγωνιστικά αλλά και οικονομικά. Ο Άρης έχει πουλήσει τα τελευταία χρόνια 2-3 παίχτες και έχει βγάλει χρονιές από αυτά τα λεφτά ... εσείς ποιον πουλήσατε ???

τέλος πάντων ... εντελώς άσχετο θέμα ... αλλά από τέτοια καταλαβαίνεις ακόμα τι γινόταν και τι γίνεται ακόμα στον ΠΑΟΚ ... στα σημεία που δεν έχει βάλει ακόμα χέρι ο Ιβάν ...

αναξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο ...

υποσ.
η μεταγραφή στον Άρη έγινε πάλι με χρήματα από τον Παπαιωάννου ο οποίος ξυλώνεται εδώ και χρόνια για τον Άρη είτε είναι μέσα στο παιχνίδι είτε όχι. Αντίστοιχα υπάρχουν στον Ηρακλή 2-3 παράγοντες οι οποίοι και αυτοί ξυλώνονται όποτε χρειάζεται ...

το ερώτημα είναι ..........
στον ΠΑΟΚ αν εξαιρέσεις τον πόντιο που κάποιοι λιδορούν σαν "Ρώσο" ... ποιο από όλους μας και κυρίως από τους "παράγοντες" έβγαλαν έστω και λίγα φράγκα για να δώσουν σε αντίστοιχες περιπτώσεις ???????????????????

Η απάντηση είναι ... κανείς !!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 30 Αύγ 2014, 10:49




Αυτο το γατακι θελω,αν και αποτι εμαθα ειναι το φετινο Νο8 του ντραφτ. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 30 Αύγ 2014, 11:15

το Δέδα μου θύμισε πριν κανα 2 μήνες... :geek:

πάντως η περιφέρειά μας φέτος με Odum-Τσόχλα-Μπίδη-Λιάπη-Carter-Σαλούστρο-Δέδα σφύζει από σουτέρ τριών πόντων και γενικά θα έλεγα οτι δεν της λείπει κάτι, ίσως ένας off-guard με σκληράδα και γρήγορα πόδια αλλά και πάλι είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτή την 7αδα παικτών και ειλικιρνά θα δυσκολευόμουνα πάρα πολύ να προσθέσω έναν παίκτη ο οποίος δεν θα άλλαζε τις ισορροπίες και δεν θα μείωνε τον χρόνο του Λιάπη ας πούμε (στον οποίο η ομάδα πιστεύει οτι μπορεί να παίξει έναν σοβαρό βοηθητικό ρόλο)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παίκτες που θα θέλατε στον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 30 Αύγ 2014, 13:32

καλά τέλειοι δεν είναι , λείπει αθλητικότητα-εκρηκτικότητα σε πολύ σοβαρό βαθμό από Τσόχλα και Μπίδη, εμπειρία από Λιάπη, διείσδυση από τους περισσότερους... -->ο Μονρό δεν χωράει σε αυτή την περιφέρεια;;
αλλά πάντα με βάσει το μπάτζετ πρέπει να είμαστε υπερ ευχαριστημένοι...
τώρα αν υπήρχαν +500 χιλιάρικα, θα ψάχναμε που παίζει ο Γκρέγκορι, ο Μάρσαλ, ο Ντόζιερ κλπ.
Επίσης που να είναι εκείνος ο Γιόνσεν;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron