Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:42

Ρε συ Dj_timo το έχεις πάρει προσωπικά το θέμα εδώ μέσα. Ο καθένας λέει την άποψή του. Εξήγησε μου εσύ όμως πώς είναι δυνατών να μην πάρει κάποιος διαρκείας και να κάνει κακό στον παίχτη ΜΑΣ που λες. Αποφάσισε, ή έχουμε διαρκείας και θα λέμε την άποψή μας που λες ότι κάνει κακό (γιατί όπως λένε οι προηγούμενοι μόνο με διαρκείας μπορείς να μιλάς) ή δεν θα πάρουμε διαρκείας οπότε ότι και να λέμε εδώ είναι απλά ένα forum. Δεν θα μπει ο παίχτης να τα διαβάσει πριν το ματς για να πάρει δυνάμεις.
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:43

valantis8 έγραψε:Δυστηχώς η δοιηκούσα επιτροπή του ΠΑΟΚ έπεσε σε πολύ μεγάλο λάθος, μη συγκρίνετε τον Κουτλουάι ρε παιδιά, με τον τυχάρπαστο τον σκοπιανό,ο Ιμπο έχει ένα ήθος σαν αθλητής και ήρθε στον ξεφτιλισμένο κι ετοιμο να πέσει ΠΑΟΚ γιατί γούσταρε να παίξει μπάσκετ για την Ιστορία της ομάδας, κι αν δεν έμπαινε με σπασμένο χέρι, στο ματς με τον πανελλήνιο, δεν ξέρω που θα είμασταν τώρα.
Ειλικρινά λυπάμε, γιατί όλοι ζητάνε απο τον κόσμο αλλά δεν αφουγκράζοντε το τι θέλει, για όλα να πληρώσει ο λαός.
Πατάνε επάνω στην τρέλα μας, γιατί πάλι διαρκείας αγόρασα και πάλι θα αγοράσω, γιατί έχω καψούρα με τον Πάοκ, και τόσα χρόνια με το μπάσκετ περισότερο μια και ήμουν εκεί και είδα τον ΜΠΑΡΛΟΟΥ, ΤΟΝ ΛΕΒΙΝΚΣΤΟΝ, ΤΟΝ ΜΠΕΡΙ, ΤΟΝ ΣΑΒΙΤΣ, ΤΟΝ ΜΠΑΝΕ, ΤΟΝ ΠΕΤΖΑ, ΤΟΝ ΣΚΑΪΛΣ, θέλετε κι αλλους??????
Αρώστεια είναι ο Παοκ, και σε αυτό πατάνε όλοι.
Κι εγω αντίθετος είμαι κάθετα μ την μεταγραφή της ντροπής, αλλά πρέπει να στηρίξουμε, και να βοηθήσουμε, γιατί αν μη τι άλλο οι άνθρωποι που είναι εκεί δουλεύουν καλά και είναι Παοκσήδες.
Καλή μπασκετική χρονιά να έχουμε, και να είμαστε 8500 χιλιαδες με την ΑΕΚ στο παλατάκι.
Μια ζωή ΠΑΟΚ.


Ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες???? Ενας απο τους καλυτερους σεντερ του Ευρωμπασκετ ηταν!!! Ηθος?? Τον ξερουμε κι απο χθες οτι δεν εχει ηθος??? Δηλαδη αυτος δεν ερχεται σε εναν ξεφτιλισμενο Παοκ αυτη τη στιγμη??? Νομιζεις εχει πολυ κινητρο καποιος να ερθει στον Παοκ αυτη τη στιγμη????
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:48

paok_4_ έγραψε:Ρε συ Dj_timo το έχεις πάρει προσωπικά το θέμα εδώ μέσα. Ο καθένας λέει την άποψή του. Εξήγησε μου εσύ όμως πώς είναι δυνατών να μην πάρει κάποιος διαρκείας και να κάνει κακό στον παίχτη ΜΑΣ που λες. Αποφάσισε, ή έχουμε διαρκείας και θα λέμε την άποψή μας που λες ότι κάνει κακό (γιατί όπως λένε οι προηγούμενοι μόνο με διαρκείας μπορείς να μιλάς) ή δεν θα πάρουμε διαρκείας οπότε ότι και να λέμε εδώ είναι απλά ένα forum. Δεν θα μπει ο παίχτης να τα διαβάσει πριν το ματς για να πάρει δυνάμεις.


Αδερφε μου με παρεξηγησες. Δεν εχω παρει προσωπικα τιποτα, απλως προσπαθω να καταλαβω το σκεπτικο καποιων και να εκφρασω κι εγω το δικο μου. Ουτε μαλωνουμε ουτε τιποτα ρε φιλε, απλως κανουμε καλη κουβεντα με επιχειρηματα.

Οχι δεν καταλαβες. Λεω, παρεις δεν παρεις διαρκειας ΔΕΝ εχεις δικαιωμα ρε φιλε να κραξεις παιχτη (στο γηπεδο εννοω οχι εδω μεσα, εδω ειναι φορουμ εννοειται οτι θα ακουστουν τα παντα) χωρις καν να τον δεις και ως παικτη και ως ανθρωπο. Δηλαδη το να παρεις εισιτηριο (διαρκειας η οχι) αποκτας δικαιωμα να κανει μπουρδελο (στο γηπεδο) την ομαδα?? Δε νομιζω!
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:55

Όχι δεν αποκτάς αυτό το δικαίωμα, απλά πολλοί ρωτάνε διαρκείας πήρες και αν πεις όχι λένε τότε μην μιλάς. Αυτό και μόνο του είναι φασιστικό αλλά οκ...συνεχίζω.....Εγώ δεν είπα ότι ο παίχτης δεν είναι καλός ή είναι ανήθικος. Όμως με πείραξε πολύ που τον πήραμε, όπως και πολλούς άλλους βλέπω, γιατί διχάζει τον κόσμο για δεύτερη φορά και από την στιγμή που το ήξερε αυτό η διοίκηση (διάβασα ένα αρθρο που λέει βρέθηκε και με συνδεσμίτες, αν το βρώ θα το βάλω). Περίμενα και περιμένω η διοίκηση να πιάσει τον παλμό του κόσμου και να μην κάνει τέτοια λάθη. Δηλαδή επειδή βρέθηκαν αυτοί οι άνθρωποι να ασχοληθούνε (και δεν ήταν οι μόνοι, μην ξεχνάμε τον Μπάνε), εγώ πρέπει να λέω yes man σε ότι και να κάνουν?
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:59

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team


εννοειται πως οχι φιλε, ο Παοκτσης δεν ειναι yes man... απλως ο Παοκτσης δεν ειναι ουτε κομπλεξικος...

ρε συ δηλαδη μια που εχουμε γινει τωρα ανοιχτομυαλοι δεν ζηταμε ολοι μαζι σαλπιγγιδη πισω???? χαχαχαχαχ :lol: :lol: :lol: ξερω θα πλακωσουν να μου πουν παλι "αμαν ρε τιμο μας επρηξες με τον κοντοπουτ@νο, προδοτης, σωσιβιο, βαρκα, σκουτερ και δεν ξερω γω τι... :opaokara: :opaokara:
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό 25 years later » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:02

[quote="valantis8"]Δυστηχώς η δοιηκούσα επιτροπή του ΠΑΟΚ έπεσε σε πολύ μεγάλο λάθος, μη συγκρίνετε τον Κουτλουάι ρε παιδιά, με τον τυχάρπαστο τον σκοπιανό,ο Ιμπο έχει ένα ήθος σαν αθλητής και ήρθε στον ξεφτιλισμένο κι ετοιμο να πέσει ΠΑΟΚ γιατί γούσταρε να παίξει μπάσκετ για την Ιστορία της ομάδας, κι αν δεν έμπαινε με σπασμένο χέρι, στο ματς με τον πανελλήνιο, δεν ξέρω που θα είμασταν τώρα.
Ο Κουτλουαι ειχε ηθος σαν αθλητης!!!Μαλιστα...Ο Κουτλουαι ηρθε γιατι γουσταρε να παιξει μπασκετ για την Ιστορια της ομαδα και οχι γιατι παρακαλουσε να βρει ομαδα εξωτερικου στα 33 του για να συμπληρωσει το χρονο που χρειαζεται ωστε να μην παει στρατο!Μααλιστα!Ο Κουτλουαι μπηκε με σπασμενο χερι στο ματς με τον Πανελληνιο γιατι εχει ηθος και οχι για να δικαιολογησει τον τιτλο του πιο ακριβοπληρωμενου παικτη στην ομαδα!Μααλιστα!Μαθαινουμε και καινουρια πραγματα εδω μεσα!Α και που ειστε?Μην συγκρινετε τους Σκοπιανους με τους Τουρκους!Οι Τουρκοι ειναι φιλοι μας!!!
25 years later
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ 23 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:02

Το να λέμε ότι δεν θέλουμε έναν παίχτη (που στο κάτω κάτω έως εκείνη την ώρα δεν ήταν παίχτης του ΠΑΟΚ) δεν σημαίνει ότι είμαστε κομπλεξικοί.

Επίσης είναι πολύ κακό πράγμα η ειρωνεία. Ο καθένας λέει την άποψή του αν έχεις διαφορετική γράψε την, αλλά μην ειρωνεύεσαι κανέναν 25_years_later.
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό scorpio4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:08

σημαινει πως ψηφιζεις λαος! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
scorpio4
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 15:30
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό 25 years later » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:10

Εχεις δικαιο φιλε μου!Συγνωμη για την ειρωνια αλλα αγανακτω!Οχι οταν καποιος εχει διαφορετικη αποψη αλλα απλα παραποιει την αληθεια!
25 years later
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ 23 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:15

scorpio4 πραγματικά δεν με ενδιαφέρουν τα πολιτικά θέματα. :yellowcard:
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό scorpio4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:25

αδερφε πλακα εκανα,δεν ηθελα να σε προσβαλω!(ειναι οντως προσβολη αυτο_)
Άβαταρ μέλους
scorpio4
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 15:30
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 02:23

Eλπίζω να ηρεμήσατε...
Το τόπικ έγινε ρδελομπού, αλλά θα επιθυμούσα όλα να κρατηούν, έτσι απλά γιατί και πέρυσι είχαμε διάφορους, που στο τελος, αναγκαστήκαμε να κάνουμε πολλές κωλοτούμπες γι αυτούς!

Στα συν της συζήτησης, είναι ότι κρατήσαμε επίπεδο..
Στα πλην ότι επικρίναμε τη διοίκηση, με πολιτικά επιχειρήματα (μπλέξαμε δηλαδή την πολιτική στα αγωνιστικά) και χάσαμε το δάσος μπλέκοντας τα μπούτια μας στο δέντρο!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 30 Σεπ 2009, 02:29

Τα έγραψα και στο άρθρο, αλλά βλέπω ότι εδώ γίνεται ο χαμός οπότε τα παραθέτω αυτολεξει και εδώ:

Κατ'αρχάς όσον αφορά τους αγωνιστικούς λόγους (τους οποίους προφανώς και θα έλαβαν περισσότερο υπόψιν τους ο Σούλης με τον Μάτζικ):

Επειδή, λόιπόν, τυχαίνει να γνωρίζω πολύ καλά τον Γκετσέφσκι, σας λέω με μεγάλη βεβαιότητα ότι πρόκειται για έναν πολύ ποιοτικό παίχτη, ο οποίος στις ανάγκες του συγκεκριμένου ΠΑΟΚ θα είναι πιο χρήσιμος απο τον Ραντένοβιτς μιας και γεμίζει καλύτερα την ρακέτα σε αντίθεση με τον Σέρβο (που παρ'όλο πιο αθλητικός, γρήγορος και αλτικός) είναι πολύ πιο light και άπειρος. Εξ'άλλου δεν ήταν θέμα 20.000 όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω, άλλα ότι ο παίχτης ήθελε εξ'αρχής να πάει σε μια μεγαλύτερη ομάδα (βλ. Μπαρτσελόνα στην αρχή και ΤΣΣΚΑ τώρα) και οι μανατζερ του κέρδιζαν χρόνο και μας δούλευαν κανονικά.

Ο παίχτης Γκετσέφσκι, λοιπόν, είναι πολύ καλός αμυντικός, μεγάλο κορμί, καλός ριμπάουντερ-μαχητής, πολύ καλός σουτέρ από μέση και μακρινή απόσταση, αλλά πάνω απ'όλα σταθερός σε απόδοση (με 14 πόντους και 7-8 ριμπ. περίπου μ.ο τα τελευταία 5 χρόνια στη Ζαντάρ σε όλες τις διοργανώσεις), αλλά και ηγετική προσωπικότητα (αρχηγός στη Ζαντάρ, αν δείτε το σχετικό βιντεάκι στο you-tube απο τους Κροάτες φιλάθλους που του εύχονται καλή συνέχεια στην καριέρα του θα καταλάβετε). Οπότε κάτι παραπάνω ξέρει ο Σούλης..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 30 Σεπ 2009, 02:34

Όσον αφορά τώρα τα πολιτικά-εθνικιστικα:

Δυστυχώς κάποιοι ΠΑΟΚΑΡΧΕΣ έχουν αρχίσει από τώρα τη γκρίνια και θεωρούν επικοινωνιακά "λάθος" τη διοίκηση (λες και είναι πολιτικό κόμμα!), όταν οι ίδιοι ΘΑ έπαιρναν εισιτήριο διαρκείας μόνο ΑΝ ερχόταν ο Tyrron Lue και δε θα πάρουν τώρα που ήρθε ο Σκοπιανός. Δηλαδή εσείς που το λέτε αυτό διακατέχεστε από προσωπολατρεία και θα παίρνατε διαρκείας για τον Lue (και τον κάθε Lue) και όχι για τον ΠΑΟΚ???

Έγώ ένα έχω να πω: Καλή η εθνικοφροσύνη, αλλά ο άνθρωπος θα έρθει εδώ για να παίξει μπάσκετ και όχι για να μας κάνει διάλεξη και μαθήματα ιστορίας και προπαγάνδας..που ανάθεμα κι αν οι περισσότεροι ξέρουμε κατά που πέφτει το Μακεδονικό Μουσείο Θεσ/νίκης ή αν έχουμε πάει στην Πέλλα και στη Βεργίνα. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να φοράμε φανέλα Γκετσέφσκι, αλλά φανέλα ΠΑΟΚ!!! Και στην τελική αφήστε τους Σκοπιανούς να θεωρούν δική τους ντροπή που ήρθε η σημαία τους (τον θεωρούν για όσους δε ξέρουν έναν από τους μεγαλύτερους αθλητές μαζί με τον Ναουμόφσκι και τον Στεφάνοφ) να αγωνιστεί σε εμάς..

Όσον αφορά όλες αυτές τις εθνικιστικές κορώνες τύπου Καρατζαφέρη και Ψωμιάδη, έχω να πω το εξής: ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ!!!18
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Johnys » Τετ 30 Σεπ 2009, 03:15

Ήμουν εναντίον στο να έρθει ο παίχτης αλλα από τι στιγμή που είναι στην ομάδα θα το στηρίξω και αυτόν.
Μη ξεχνάμε τον ibo και τους ύμνους που λέγαμε για αυτόν.Τους άξιζε άλλωστε γιατί τα έδωσε όλα και φέρθηκε άψογα.Το ίδιο περιμένω και από το σκοπιανό.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες