Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Σεπ 2009, 15:40

free4 δεν το πιασα. ειρωνικά ρωτάς ποιός είναι ο erceg ή όντως θες να μάθεις τι παίκτης είναι???
αν πάρουμε κι αυτόν χτυπάμε και γαύρο!!!!! έλα μωρή ΠΑΟΚΑΡΑ, αρώστησέ μας πάλι...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 30 Σεπ 2009, 15:42

Ρε παιδιά από που θα πληρωθούν όλοι αυτοί; :roll:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 16:14

palok έγραψε:free4 δεν το πιασα. ειρωνικά ρωτάς ποιός είναι ο erceg ή όντως θες να μάθεις τι παίκτης είναι???
αν πάρουμε κι αυτόν χτυπάμε και γαύρο!!!!! έλα μωρή ΠΑΟΚΑΡΑ, αρώστησέ μας πάλι...


Απευθύνομαι σε αυτούς που όλο το καλοκαίρι είναι απόντες κι όταν έρχεται κάποιος που δεν τους κάνει εμφανίζονται.
Απλά ενημερώνω μερικούς για το ποιος είναι ο Σέρβος Ερτσέγκ..

Οσον αφορά την περίπτωση του, είναι βέβαια δύσκολο να έρθει, αλλά μην αποκλείεις τίποτε!
Τόσα θαύματα έκανε φέτος η διοίκηση!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό scorpio4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 16:22

απτη στιγμη που πηραμε γκετσεφσκι,νομιζω πως δεν υπαρχει θεμα ερτσεγκ!
Άβαταρ μέλους
scorpio4
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 15:30
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 16:36

Στην ΑΜΘ μας πωλούν τρελίτσα όμως:

Το παίζουν σε «τριπλο» ταμπλό

Ο Τοντόρ Γκετσέφκσκι κατά τον ΠΑΟΚ είναι συμφωνημένος και αποτελεί την βασική επιλογή για την θέση του σέντερ. Ο Σκοπιανός περιμένει ένα τηλεφώνημα για να ξεκινήσει οδικώς απο την πατρίδα του, ωστόσο αυτό το τηλεφώνημα δεν έχει γίνει απο την πλευρά του ΠΑΟΚ. Ο λόγος προφανής, έχει να κάνει με την περίπτωση του Ιβάν Ραντένοβιτς ο οποίος δεν έχει υπογράψει στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας ακόμη και στον «Δικέφαλο του Βορρα» προσπαθούν να κερδίσουν ελάχιστο χρόνο, μήπως και κερδίσουν στο νήμα την υπογραφή του Σέρβου σέντερ. Απο χθές το βράδυ ωστόσο υπάρχει και 3ό μετωπο που φαίνεται οτι ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ. Ο Ολυμπιακός επιθυμεί να «ξεφορτωθεί» το συμβόλαιο του Ζόραν Ερτσεγκ (24, 2.09) που φτάνει τις 800 χιλιαδες ευρώ και προσπαθει να παραχωρήσει δανείκο τον Σερβο σέντερ. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να διαθέσει παραπάνω απο τις 150 χιλιαδες ευρώ και στο περιθώριο της κλήρωσης έγινε μια ακόμη κουβέντα με τους εκπροσώπους του Ολυμπιακού. Ο Ερτσεγκ την περσινή περιοδο πετυχε 187 πόντους σε 26 παιχνίδια.

http://www.athlitiki.gr/vortal/content/ ... 1/lang,el/
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 30 Σεπ 2009, 17:23

Κύριοι
κατ'αρχήν αφού όλοι είμαστε προπονητές και ξέρουμε καλύτερα από τον Magic και τον Σούλη
μήπως να τον διώχναμε απλήρωτο τον παίκτη κατά το Δεκέμβριο μεριά και να πάρουμε φτηνό το Γιαννούλη;
...

τι να σας πω, υποτίθεται ότι έχουμε εμπιστοσύνη στο Σούλη , και ναι, από τον υποβιβασμό πρόπερσυ, τα χρέη και την 7η θέση πέρσυ, τώρα κρυφοκοιτάμαι την τετράδα...και από του χρόνου τον Ρούλη κάτω από τα απο τέτοια μας...

Λοιπόν , εν τέλει προφανώς κι ενοχλεί την πλειοψηφία του λαού το ερπετό και ο Σκοπιανός,
την ομάδα την αγαπάνε όλοι πιστεύω και θέλουνε να φτάσει ψηλά, ε τότε είναι απαραίτητος ο συμβιβασμός για φέτος μέχρι να ορθοποδήσουμε...
είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για μένα για όποιον θέλει να λέγεται ΠΑΟΚΑΚΙ να βρίσκει δικαιολογίες διάφορες-γιατί πάντα θα υπάρχουν, ο κόσμος δεν είναι ιδεατό μέρος - για να μην ενισχύσει με διαρκείας...
πείτε ότι θέλετε όσοι διαφωνείτε,
εγώ το διαρκείας το πήρα στο πρώτο 10ήμερο κι ούτε τον καλαιτζιδη δεν είχαμε πάρει τότε...
και έχω κι εγώ τις αδυναμίες μου και θά'θελα να παίζει ο Γκάγκα, ο Μούλα, ο Καλαμπόκης, ο Κυρίτσης, ο Μλισάβλιεβιτς, ο ...Κλιφ! , ο Billy Varner kai o Dick Moma!!
... αλλά τι να γίνει θα χειροκροτήσω αυτούς που διάλεξε ο προπονητής που ονερευόμουνα να ρθεί!
...και μην μου πείτε ότι είχαμε καλύτερο μαυράκο από τον Gregory τα τελευταία 10 χρόνια....

άντε γιατί θά'πρεπε να ετοιμαζόμαστε για πανηγυρισμούς με τα πρώτα αποτελέσματα με το ρόστερ που φτιάξαμε και αντ'αυτού συζητάμε για εικονικά κρατίδια...ποιος τους χ... ρε;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τετ 30 Σεπ 2009, 17:32

δηλαδη αν μας φερνανε τον παντεφ στη μπαλα θα ξινιζαμε???????χμμμμμ...

για μενα το θεμα ειναι παντα αν για τις διαφωνιες των ανθρωπων φταινε οι πολιτικοι και οι πολιτικες ή ο απλος κοσμος.......αν δλδ τα συνορα τα εβαλαν οι λαοι ή οι πολιτικοι.....χμμμμμ.....

ο παικτης δε ξερω αν θα βοηθησει....φετος δε θα στηριξω την ομαδα γιατι τιμωρω τον εαυτο μου για περσι (που πιστεψα το δροσο).....οταν ληξει η τιμωρια ενος χρονου θα ξαναεπανελθω
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 30 Σεπ 2009, 18:58

Εγώ ένα ξέρω..πως ο κόσμος άρχισε να ξανασχολείται με το μπάσκετ έστω και με αυτό τον τρόπο..Οπότε όπως λένε και οι αμερικάνοι marketiers.."Δεν υπάρχει αρνητική διαφήμιση, αλλά διαφήμιση..!!!"
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Σεπ 2009, 20:11

KalamarGiannis έγραψε:και έχω κι εγώ τις αδυναμίες μου και θά'θελα να παίζει ο Γκάγκα, ο Μούλα, ο Καλαμπόκης, ο Κυρίτσης, ο Μλισάβλιεβιτς, ο ...Κλιφ! , ο Billy Varner kai o Dick Moma!!


και εγώ που νόμιζα οτι είμαι παλιός που θυμάμαι τον simpson, τον petway, τον delaney ραντ... άκου εκεί Billy Varner kai Dick Moma!!!! respect φίλε (που έλεγε και ο Borat!!) :):):)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 30 Σεπ 2009, 23:07

Νομιζω πως ειναι το δευτερο επικοινωνιακο λαθος μετα την υποθεση Ταπουτου αλλα ολα τα αλλα ειναι υπερβολες..Για ενα αθλημα μιλαμε,οχι για πολεμο..Οπως και να εχει εχει ενδιαφερον η νεα ομαδα και θελω πολυ να τη δω..Πιστευω οτι δεν εχουμε ενα πραγματικα βαρυ κορμι στο 5 αλλα σε γενικες γραμμες φαινομαστε πολυ καλη ομαδα..Στα χαρτια τουλαχιστον
Η επανασταση συνεχιζεται...
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 01 Οκτ 2009, 00:28

Υπάρχουν και τα Προσωπικά Μηνύματα κύριοι...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Πέμ 01 Οκτ 2009, 01:17

diniko80 έγραψε:δηλαδη αν μας φερνανε τον παντεφ στη μπαλα θα ξινιζαμε???????χμμμμμ...

για μενα το θεμα ειναι παντα αν για τις διαφωνιες των ανθρωπων φταινε οι πολιτικοι και οι πολιτικες ή ο απλος κοσμος.......αν δλδ τα συνορα τα εβαλαν οι λαοι ή οι πολιτικοι.....χμμμμμ.....

ο παικτης δε ξερω αν θα βοηθησει....φετος δε θα στηριξω την ομαδα γιατι τιμωρω τον εαυτο μου για περσι (που πιστεψα το δροσο).....οταν ληξει η τιμωρια ενος χρονου θα ξαναεπανελθω



Η θα του ξυνιζε κανενος αμα πριν λιγα χρονια ο προεδρος τοτε εφερνε τον Ναουμοφσκι???? Και μην ρωτησει κανεις ποιο ηταν ο Ναουμοφσκι...
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 01 Οκτ 2009, 11:43

goalday:

Τους νέους συμπαίκτες του στον ΠΑΟΚ γνώρισε χθες το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας του «δικέφαλου». Ο λόγος για τον Τοντόρ Γκετσέφσκι, ο οποίος συνάντησε τα μέλη της αποστολής του ΠΑΟΚ στα Σκόπια τη στιγμή που το λεωφορείο της ομάδας διέσχιζε τη γειτονική χώρα με τελικό προορισμό την πόλη Νόβισαντ στη Σερβία εν όψει του σημερινού φιλικού αγώνα με την τοπική ομάδα στις 9.30 μ.μ. «Ξέρω πολλά για τον ΠΑΟΚ, τη μεγάλη ιστορία του αλλά και τους παίκτες που υπάρχουν σήμερα. Γνωρίζω ότι θα συνεργαστώ με έναν καλό προπονητή, ενώ επίσης έμαθα ότι στην ομάδα υπάρχει κι ο Ντρόμπνιακ, με τον οποίο έχουμε παίξει πολλές φορές ως αντίπαλοι και είναι μεγάλη προσωπικότητα» είπε ο Σκοπιανός, που συμπλήρωσε με νόημα: «Προέρχομαι από τα Σκόπια, όμως δεν ασχολούμαι με τα πολιτικά, εγώ έρχομαι να παίξω μπάσκετ στον ΠΑΟΚ. Γνωρίζω ότι και άλλοι παίκτες έχουν αγωνιστεί στην Ελλάδα, όπως ο Στεφάνοφ κι ο Κούρτοβιτς, και δεν είχαν πρόβλημα».
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 01 Οκτ 2009, 12:54

Αυτο το "Προερχομαι απο τα Σκοπια" ειναι ακριβης μεταφραση? :)
Παιδια δεν θελω να μπλεκει η πολιτκη με την ομαδα αλλα δυστυχως με τη συγκεκριμενη περιπτωση και το κρατος αυτο καλο θα ηταν να μην εχουμε σχεση...
Το μονο που θα αναφερω ειναι κατι που εγραψε καποιος σε προηγουμενες σελιδες..
Σκεφτειτε (γιατι σιγουρα θα γινει καποια στιγμη αυτο) πιθανες δηλωσεις του παικτη του στυλ "καταγομαι απο τη Μακεδονια και ξερω οτι οι Ελληνες εχουν προβλημα με τη χωρα μου,αλλα ταυτοχρονα ειμαι επγγελματιας παικτης και μου αρεσει και η Θεσσαλονικη"...εκτος του οτι θα μας ανεβει το αιμα στο κεφαλι,θα την πληρωσει και ο ανθρωπος προσωπικα ΧΩΡΙΣ να φταιει αυτος...τη περιπτωση αυτη δεν την θελω γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει απο τα Σκοπια για δικους τους λογους...θα ελεγα ΜΑΚΡΥΑ,οσο χρησιμος και αν ειναι,να βρισκαμε αλλον παικτη,τοσοι υπαρχουν...
επαναλαμβανω δεν εχω προβλημα με το παικτη προσωπικα αλλα τι τα θελουμε τετοια μπερδεματα?
τεσπα,τωρα καλυτερα να μη το πολυαναφερουμε γιατι εχει κλεισει το θεμα
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό enrique_ » Παρ 02 Οκτ 2009, 00:03

πες τα ρε Lakistuta ..... συμφωνω 100 % !!!!
Άβαταρ μέλους
enrique_
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2009, 15:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες