Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 26 Φεβ 2010, 15:58

kι εγώ τότε γιατί τους μισώ ακόμα και δεν αφήνω την καλή μου να παίρνει τα κωλορούχα τους;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Κυρ 28 Φεβ 2010, 02:44

Παιδιά μεταξύ μας, αλλά μου φαίνεται πως μετά και το σημερινό κάζο θα έχουμε εξελίξεις σύντομα..Ειδικά αν συνυπολογίσουμε πως η μη χρησιμοποίηση του Κάγκουρα και η ελάχιστη συμμετοχή του Ντρόμπνιακ μόνο τυχαία δε μπορεί να είναι..Οψόμεθα για κάποια πμ απο τον Olivares ή ακόμα καλύτερα και για κατ'ευθείαν επίσημες ανακοινώσεις από την ΚΑΕ..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:08

who is καγκουρας? :P
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:11

Το "Καγκουρό από την Αυστραλία" aka Γουέιντ Χέλιγουελ..!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:24

να φύγουν χέλιγουελ και ντρόμπνιακ και να έρθει κάποιος καλύτερος?
και σαν παιδί των φάουλ ο καλλές?

χμμμ...δεν είναι και άσχημο...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:29

πάντως το φετινό μπάσκετ είναι το ίδιο με το ποδοσφαιρικό τμήμα 3 χρόνια πριν....
σαρδελες...όπως είπε ο ελ μεκάνικο....

το μόνο ευοίωνο είναι οτι προσδωκούμε στον πρωταθλητισμό σε δύο χρόνια... :ugeek:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 28 Φεβ 2010, 03:37

Το έχω πει αυτό από τον περασμένο Νοέμβρη παιδιά και πήγατε να με φάτε!
Νομίζω ότι αν γίνει κίνηση, πρέπει να γίνει το συντομότερο!
Πολύ πριν αρχίσουν τα πλέι οφ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 28 Φεβ 2010, 11:14

παιδιά ας κρατήσει τα λεφτά η διοίκηση να τα δώσει στα χρέη. Τι ζητάμε? μεταγραφές? Μα είμαστε οι τελευταίοι των τελευταίων!!! τα έχουμε καταφέρει όλα τα τελευταία 10 χρόνια. νομίζω μετά την ήττα από το αιγάλεω, αυτή ήταν η χειρότερη στην Α1 από τον προτελευταίο μέσα στην πυλαία!!! εγώ προσωπικά δεν θα ξαναζητήσω παίκτες και ελπίζω και να μην πάρουμε κανέναν φέτος. ας διώξουμε και κανα 2-3 αν μπορούμε να γλυτώσουμε και κανα συμβόλαιο. πραγματικά είμαστε οι τελευταίοι...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 28 Φεβ 2010, 22:12

Τι εννοείς λέγοντας "πραγματικά είμαστε οι τελευταίοι..." :?:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 28 Φεβ 2010, 22:35

Οι τελευταίοι των τελευταίων τα 10 τελευταία χρόνια. δεν υπάρχει καμία διαφωνία: σε επιτυχίες (εμείς δεν έχουμε καμμία) πίσω από βάζελο, γαύρο, μαρούσι, πανιώνιο, ρούλη, γριά (ναι ακόμα και από αυτήν!!!!), αεκ (ναι πήρε και ένα πρωτάθλημα αυτά τα χρόνια), ακόμα και από τον πανελλήνιο (που φέτος θα πάει στους 8 του eurocup). είμαστε πάνω από ομάδες όπως ο κολοσσός, το αιγάλεω, η καβάλα, ο ηλυσιακός, το περιστέρι... αυτοί είμαστε. δυστυχώς. αυτό εννοώ τελευταίοι. μιλάω βεβαίως για αυτή τη δεκαετία.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Κυρ 28 Φεβ 2010, 23:05

Palok τώρα που είσαι νηφάλιος ελπίζω να αναθεώρησες πολλά από τα λεγόμενα σου, τα οποία πιστεύω πως τα είπες εν βρασμώ. Για πρώτη φορά γίνεται πολύ καλή προσπάθεια από όλους, βρήκαμε μετά από χρόνια μια πολύ αξιόπιστη διοίκηση (η οποία καθημερινά κλείνει τρύπες) και έναν αναγνωρισμένο προπονητή και είναι κρίμα να τα μηδενίζουμε όλα επειδή το μόνο που μας λείπει είναι το αποτέλεσμα..

Εδώ τόσα χρόνια με τον Πανελούδη και με τον Δρόσο κάναμε υπομονή, τώρα θα τα παρατήσουμε που υπάρχει φως στο τούνελ? Το κακό είναι ότι η σημερινή ομάδα και η διοίκηση πληρώνει αμαρτίες του παρελθόντος και πρέπει κάθε μέρα να αποδεικνύει ότι δεν είναι ελέφαντας. Επίσης και το timing είναι κακό γιατί ο κόσμος έχει κουραστεί με τις συχεχόμενες αποτυχίες κάθε χρόνο και επιζητά το αποτέλεσμα άμεσα..Γι'αυτό κι από την αρχή την κοιτούσε με μισό μάτι και δε στηρίζει όπως πρέπει.

Εγώ όμως επιμένω και ερωτώ: Θέλουμε μια ομάδα με ισχυρό ρόστερ και λαμπρά αποτελέσματα που όμως στο τέλος της χρονιάς λόγω οικονομικών προβλημάτων θα αρχίσει να καταρρέει (με άλλα λόγια θα είναι όπως χαρακτήρισε ο Χριστός τους Φαρισαίους σαν ολόλευκος και φρεσκοβαμμένος απέξω τάφος, που όμως από μέσα είναι γεμάτος οστά και ακαθαρσίες)και η επιτυχία της θα είναι εφήμερη..ή μια ομάδα που θα χτιστεί από τα θεμέλια και σιγά σιγά θα φτάσει σε υψηλό επίπεδο αλλά θα εδραιωθεί εκεί ψηλά, χωρίς να είναι πυροτέχνημα??? Είδαμε τι έγινε και με την Dream Team του Μπατατούδη όπως και με την "ομαδάρα" του Πανελούδη με Μούλα, Νίλσεν κτλ που ακόμα τους χρωστάει λεφτά!

Για μένα επιτυχία θα είναι να τελειώσει η χρονιά χωρίς να χρωστάμε σε κανέναν και χωρίς να φύγει κανένας παίχτης λόγω οφειλών..Κάτι που έχει να συμβεί πολλά χρόνια. Οπότε διαφωνώ κάθετα με αυτό που λες ότι "ας αφήσουμε 2-3 παίχτες για να γλιτώσουμε χρήματα" γιατί έτσι θα πληγεί η τεράστια προσπάθεια που γίνεται σήμερα για επαναφορά του κύρους του ΠΑΟΚ στα παλιά επίπεδα και η αποκατάσταση του ονόματος του.

Το κακό με αυτή την ομάδα είναι πως με κάποιες εμφανίσεις της μας έχει κακομάθει κι εμείς με τη σειρά μας έχουμε μεγαλύτερες απαιτήσεις και τρέφουμε αυταπάτες και φρούδες ελπίδες για τις πραγματικές δυνατότητες της, κάτι που δε θα έπρεπε..!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 28 Φεβ 2010, 23:08

Παιδιά προσωπικά θα ήθελα μία πορεία ανάλογη του ποδοσφαίρου για να είμαι ειλικρινής..
Την πρώτη χρονιά να τελειώσουμε την σαιζόν χωρίς οφειλές σε κανέναν όπως τονίσατε και χτίζοντας ένα κορμό παικτών για τα επόμενα χρόνια..
Στην συνέχει βάσει πλάνου να βαδίσουμε ώστε όχι μόνο να (ξανά)γιγαντωθούμε αγωνιστικά αλλά και για να απαλλαγούμε μία και καλή από το βραχνά των χρεών..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 28 Φεβ 2010, 23:20

καταρχάς ας μην γελιόμαστε. το τι πιστεύω εγώ, δε λέει τίποτα. δεν αντιπροσωπεύω κάποιο είδος παοκσή που γενικά υπάρχει ή είμαι κάποιος που επηρεάζω καταστάσεις. ζω στην αθήνα, πάω σε όλα τα ματς (όπου μπορώ τέλος πάντων), θα συνεχίσω να πηγαίνω και φυσικά δεν φεύγω στο ημίχρονο ούτε με το μαρούσι (όπως έκανε το 95 % των φιλαθλων μας πέρισυ όταν χάναμε με 30 στο ημίχρονο) αλλά και στον πανελλήνιο φέτος. αν ήμουν θεσσαλονική δε λέω οτι θα πήγαινα σε όλα τα ματς, μένει, αν ποτέ έρθω (η αλήθεια είναι οτι το παλεύω μέσα από τη δουλειά :mrgreen:) να το αποδείξω.
τώρα, δεν ξέρω αν εκφράστηκα σωστά. δεν είπα τι πρέπει να κάνει η διοίκηση. είπα οτι δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει. το αγωνιστικό κομμάτι απέτυχε και φέτος. αν αφήσουνε κανα δύο παίκτες ελεύθερους όιπως ο heli, o drobnjiak ο καυκής δεν με ενδιαφέρει. προφανώς και ο μάτζικ και ο σούλης και ο πατρίδας και οι συν αυτώ ξέρουν καλύτερα. δεν εξέφρασα εγώ κανένα παράπονο ούτε για την ΚΑΕ, ούτε για κανέναν. εγώ και 100 χρονών να γίνω και στην Α3 να πέσουμε πάλι ΠΑΟΚ θα μαι και δεν θα φεύγω από το γήπεδο (ούτε θα φωνάζω στους παίκτες μου βγάλτε τις φανέλες).
να ξαναρχίσω πάλι την κουβέντα για τα ρόστερ καταντάει κουραστικό. να σου πω τι θέλω για να τελειώνουμε: αν βγαίνω 8ος να έχω ξοδέψει λεφτά για να βγω όγδοος. αν 13ος, 13ος. δεν με νοιάζει. δε θέλω τίποτε παραπάνω. και όποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει αυτό που λέω...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 01 Μαρ 2010, 02:05

Eiναι απολύτως φυσιολογικό μετά από άσχημο αποτέλεσμα που συνδυάζεται από κάκιστη εμφάνιση να πούμε κάτι παραπάνω. Είναι απολύτως λογικό. Το ζήτημα όμως είναι όταν είμαστε νηφάλιοι να μπορούμε να εντοπίσουμε τα υπέρ και τα κατά κάθε άποψης. Γιατί χθες ο ΠΑΟΚ έχασε το τέταρτο παιχνίδι μέσα από τα χέρια του, όμως να μην ξεχνάμε ότι έκανε και τεράστιες νίκες.

Πρωταρχικός στόχος είναι η εξυγίανση κι από κει και πέρα ότι καλύτερο βγει αγωνιστικά.
Σκέφτομαι μερικές στιγμές τι θα είμασταν χωρίς τον Λάζαρο. Μπορεί να συναγωνιζόμασταν την ΑΕΚ και τα Τρίκαλα τώρα. Η ουσία δεν είναι τι έχουμε κι αν μπορούμε να το διορθώσουμε. Η ουσία είναι πως με αυτά που έχουμε μπορούμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω (που έχουμε κάνει σε αρκετές περιπτώσεις) και πως θα μπορέσουμε να έχουμε διάρκεια σε αυτό..

Δουλεύουμε σύμφωνα με τα όπλα που έχουμε. Νομίζω ότι άλλες αλλαγές θα επιβαρύνουν περισσότερο το σύλλογο και θα ξεφύγουμε από τον πρωταρχικό στόχο που είναι η εξυγίανση. Αρα, καθόμαστε και σκεφτόμαστε. Θάλουμε υπέρβαση αγωνιστικά έστω κι αν ξεφύγουμε ή επιτέλους να κάνουμε πολιτική οικονομικής διαχείρισης κι όσο μπορέσουμε να προσφέρουμε και στο αγωνιστικό?
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 01 Μαρ 2010, 10:15

εγώ πλέον απαντάω ξεκάθαρα όχι άλλη επιβάρυνση στο οικονομικό με παίκτες για φέτος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες