Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 20 Φεβ 2010, 14:35

Για πότε μιλάτε τωρα???
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 20 Φεβ 2010, 14:47

Σαιζόν 1998-99
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:24

Trikaliotis έγραψε:
kostasff έγραψε:Μπα, τον Ντεμπς δεν τον μεταμόρφωσε (δεν πρόσφερε και πολλά), άλλωστε αυτός τον έφερε. Το μπαμ το έκανε με τον Μπόνερ. Ενώ ηταν τραγικός με τον Γκομεζ (και ποιος δεν ήταν) τον έκανε να πετάει (παρ' όλα αυτά δεν μου άρεσε).
Μπράβο σου tigon4. Αν και παρασυρόμαστε και ζητάμε συνέχει παίκτες, το σωστό είναι αυτό που είπες εσύ. Κι ας βγούμε 9οι. Όχι νέα χρέη. Πρέπει να απλώνουμε τα πόδια μας μέχρι εκεί που φτάνει το πάπλωμα.....


Ο δε Ντέμπς στα πλέυ-οφ άρχισε να πετάει κάτι 20άρες με ωραίες διεισύσεις και τρομερή άμυνα.


Κώστα δε με διαβάζεις μου φαίνεται..Στα πλέυ-οφ είπα πως μεταμορφώθηκε και άρχισε να σκοράρει..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:39

kostasff έγραψε:Όχι, ο Ντεμπς δεν ήταν σε καμιά περίπτωση παίκτης των 20 πόντων και μάλιστα στα περισσότερα παιχνίδια τελείωνε με μονοψήφια νούμερα. Για τον Μπόνερ είπα πως πρόσφερε πάρα πολλά και στα χέρια του Σκάιλς έγινε το μεγαλύτερο όπλο μας και ίσως ο καλύτερος παίκτης εκείνης της ομάδας. Επί Γκομεζ δεν έκανε τίποτα το ιδιαίτερο και επιμένω σ' αυτό (δεν λέω ότι ευθυνόταν ο ίδιος). Τεχνικά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο με αποκορύφωμα βέβαια τον τρόπο που σούταρε τις βολές....

Μάλλον κάποιος άλλος δεν με διαβάζει...... :D
Διαφωνώ πάντως. Δεν πρόσφερε και πολλά. (ούτε στα play off). Αν σε κάποιο παιχνίδι έβαλε 20 (που δεν το θυμάμαι) θα είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:51

σε εκείνα τα Play offs ΄άλλη ήταν η παιχτούρα μας: αχιλλέας μαματζιόλας...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:53

Τον θυμάμαι σε ένα τρομερό παιχνίδι που έκανε με την Οπόρτο στην Πορτογαλία. Τι χρονιά ήταν? (πολύ παλιότερα σίγουρα)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Σάβ 20 Φεβ 2010, 22:14

εγω παντως εγινα ΠΑΟΚ απο το δυδυμο αμερικανων που ειχαμε καποτε ντιλεινι ραντ και πετγουει
ο ραντ πλει μεικερ και ο πετγουει τεσσαρι νομιζω
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Besuch » Σάβ 20 Φεβ 2010, 23:22

1987 ε?
Ο Ραντ επαιζε μπασκετ μεχρι τα βαθυα γεραματα σχετικα προσφατα κι ο Πετγουευ ειχε φυγει νωρις απο σφαιρα αγνωστου στην Αμερικη μεσα στο αμαξι του.
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 23:35

οταν εννοείς οτι έπαιζε μπάστε ο delaney μέχρι πρόσφατα τι ακριβώς εννοάς?? νομίζω είναι 48 τώρα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 21 Φεβ 2010, 02:48

εχετε ολοκληρο Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro και τα γραφετε στις μεταγραφες?? :roll:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό Besuch » Κυρ 21 Φεβ 2010, 04:37

* Τελικα μαλλον επεσα λιγο εξω. Στα 35 του βρηκα οτι σταματησε το μπασκετ κ παει μια δεκαετια.
Μεγαλος μεν, αλλα οχι τοσο.
Καποιον αλλο μαλλον εχω στο μυαλο μου κ μπερδευομαι. Θυμαμαι εναν παλιο παιχτη μας αμερικανο που ηρθε προσφατα (πριν καμμια 3ετια) να παιξει Ελλαδα αγωνα ευρωπαικο και ηταν πανω απο 40 χρονων.
Τελευταία επεξεργασία από Besuch και Κυρ 21 Φεβ 2010, 04:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 21 Φεβ 2010, 04:41

Besuch μην αγχωνεσαι... απλα σε παρεσυρε ο palok... ατιμη φαρα, μην τη ψαχνεις.... :lol: :lol:

υ.γ. αν θελησετε να το συνεχισετε στην καταλληλη ενοτητα μονο... ;)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό olivares » Κυρ 21 Φεβ 2010, 05:25

kostasff έγραψε:
olivares έγραψε:Πάντως κάποια ενδιαφέροντα φαξάκια κατέφθασαν ήδη και το θέμα χρίζει ιδιαίτερης κουβέντας από Δευτέρα όποτε μπορούν να αποσταλούν και τα αντίστοιχα pm. ;)

Η Δευτέρα πέρασε αλλά pm δεν έλαβα :mrgreen:
Μήπως το ματς με το Μαρούσι πάγωσε τις εξελίξεις..... :geek:
Σε παρακαλώ συνέχισε να μας ενημερώνεις (όσο μπορείς και σου επιτρέπεται ;) ?


Λοιπόν, κατ'αρχήν η καθυστέρηση οφείλεται στο ότι υπάρχουν τρία δεδομένα τα οποία προβληματίζουν και εξετάζονται.

α) Είναι γνωστό ότι για να έρθει κάποιος ξένος πρέπει να φύγει κάποιος από τους ήδη υπάρχοντες. Οι βασικοί υποψήφιοι είναι δύο και δε χρειάζεται τετραψήφιο i.q για να καταλάβει κάποιος ποιοί είναι. Και για τις δύο περιπτώσεις υπάρχουν ενδοιασμοί για διαφορετικούς λόγους που εκτός από θέματα απόδοσης περιλαμβάνουν οικονομικά δεδομένα σε σχέση με το ποσό που θα απελευθερωθεί και τις δυσκολίες που θα προκύψουν στη λύση της συνεργασίας από τις αξιώσεις των εκπροσώπων, αλλά και ζητήματα χημείας και λεπτών με τους υπόλοιπους.

β) Το που θα παίζει ο ερχόμενος προβληματίζει εξίσου και βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με το α αλλά και με το συνωστισμό που επικρατεί ήδη στην ομάδα στις αντίστοιχες θέσεις που ψάχνουμε. Κερδίζει διαρκώς έδαφος η ιδέα μετατόπισης του κοινωνιολόγου στον άσσο η οποία συνεπικουρείται από το ότι οι πιο ενδιαφέρουσες από τις προτάσεις αφορούν shooting guard και όχι point. Για ψηλούς όπως είναι αναμενόμενο τέτοια εποχή υπάρχει ένδεια στην αγορά ειδικά στα χαρακτηριστικά που μας ενδιαφέρουν.

γ)Το ποσό που μπορεί να διατεθεί μετά τις αποχωρήσεις (Τσιάρα και φευγάτου) και μια μικρή ακόμα θυσία δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο. Υπάρχει η άποψη που λέει ότι πρέπει να διατεθεί σε εξοφλήσεις παλαιών παικτών και να μείνουμε ως έχουμε για να χτίσουμε ξανά την αξιοπιστία μας, και η άποψη που υποστηρίζει (και υιοθετείται μέχρι στιγμής και εως ότου παρθεί η τελική απόφαση) να δοθούν μικρές προκαταβολές τώρα και εξάμηνες επιταγές και να γίνει η κίνηση ενίσχυσης της ομάδας. Αρκετοί ατζέντηδες συνδυάζουν οφειλόμενα με προτάσεις όπως είναι αναμενόμενο και αυτό περιπλέκει ακόμα περισσότερο τα πράγματα από τη στιγμή κιόλας που οι παίκτες που προτείνουν έχουν εύλογα μειονεκτήματα για αυτό και είναι άνεργοι τέτοια εποχή. Εν ολίγοις ρίσκο και διαπραγμάτευση μπαίνουν στην ίδια ζυγαριά.

O Σούλης παραμένει αρνητικός στο ενδεχόμενο αλλαγής η οποία δεν μπορεί να του εξασφαλίσει ότι θα προσφέρει άμεσα περισσότερα από τον παίκτη που θα αντικαταστήσει για αυτό και συζητάει μόνο για περιπτώσεις με πρότερη εμπειρία ευρωπαϊκού μπάσκετ, ενώ συμφωνεί πως είναι κρίμα να μένει αναξιοποίητη η τρίτη θέση αμερικανού. Για ότι νεότερο εδώ είμαστε.
Τελευταία επεξεργασία από olivares και Κυρ 21 Φεβ 2010, 05:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό olivares » Κυρ 21 Φεβ 2010, 05:30

Τα παλιότερα μέλη ξέρουν ότι δε συνηθίζω προτροπές σε αδέρφια για το τι θα κάνουν ή τι θα γράψουν. Σε αυτή την περίπτωση θα κάνω μια εξαίρεση για να πω ότι η υπερβολική νοσταλγία τρώει το παρόν και να δώσω ένα + στο novi που υπενθυμίζει ότι αυτό εδώ το thread είναι για τις μεταγραφές.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2009 - 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 21 Φεβ 2010, 09:25

Ακριβώς έτσι είναι και δεν είναι λίγες οι φορές που με έβαλες χέρι επειδή έκανα εγώ αυτό το λάθος (προτροπές). Επίσης, έχεις δίκιο για την παρελθοντολογία. Προσπάθησα κάποια στιγμή να το τονίσω κι εγώ αλλά έπεσα ο ίδιος μέσα......
Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες και αναμένουμε νεότερα...... ;)
Υ.Γ. Όσο κι αν είναι κόντρα στα θέλω μας, η λογική λέει πως τα χρήματα που εξασφαλίζουμε θα πρέπει να πάνε στην μείωση των χρεών. Αλλά πότε συμβάδισε η λογική και ο ΠΑΟΚ!
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες