Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 06 Οκτ 2014, 11:48

:lol: :lol: :lol: :lol:
Παιχτουρα ο ταιρον.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Οκτ 2014, 13:46

Όντως ωραίος!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 21 Οκτ 2014, 21:52

μετά το συγκλονιστικό πρωτοσέλιδο του Inpaok.com πως το λένε οτι ο Μαρκόπουλος είναι ο νέος προπονητής του γαύρου, προτείνω να μπεί πρωτοσέλιδο στο paokmania Οτι ο ΠΑΟΚ μέχρι την Κυριακή φέρνει αυτούς τους 2 παίκτες:

Galatasaray will likely waive Nolan Smith

Galatasaray will likely waive Nolan Smith. The former NBA guard was sent to the Galatasaray young team after a discussion with coach Ergin Ataman (the player apologized on Twitter after the game).Smith was signed by Galatasaray during the summer after his stint with Cedevita.



Mavericks waive Eric Griffin

As reported by Shams Charania, Dallas Mavericks have waived swingman Eric Griffin. The player had signed a three-year deal partially guaranteed before the training camp. He'll make around 150k for this deal.



μέχρι και στο espn.com θα έμπαιναν οι ειδήσεις εύκολα...

PS: τα links είναι από sportando.com
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Οκτ 2014, 11:03

άσχετο αλλά ένας φτηνός παίκτης που μου αρέσει και θα τον έπαιρνα να ρχεται από τον πάγκο και να σου βάζει άκοπα 10 ποντάκια είναι ο Trevis Simpson του Ρεθύμνου, πέρυσι στον Κολοσσο...

PS: επίσης τα μάτια μας ανοιχτά για τους Mike James (Κολοσσός), Kadji (τρίκαλα), Kevin Galloway (Απόλλων), Magette (Κόροιβος).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Κυρ 26 Οκτ 2014, 11:16

Ο Kevin Galloway του Απόλλων Πατρών είναι ο παίχτης που τα κάνει όλα!
Μάλλον θα φύγει του χρόνου σε ομάδα Ευρωλίγκας εκτός αν βάλει το χέρι του ο Ιβάν!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 26 Οκτ 2014, 22:15

palok έγραψε:άσχετο αλλά ένας φτηνός παίκτης που μου αρέσει και θα τον έπαιρνα να ρχεται από τον πάγκο και να σου βάζει άκοπα 10 ποντάκια είναι ο Trevis Simpson του Ρεθύμνου, πέρυσι στον Κολοσσο...

PS: επίσης τα μάτια μας ανοιχτά για τους Mike James (Κολοσσός), Kadji (τρίκαλα), Kevin Galloway (Απόλλων), Magette (Κόροιβος).


αφήστε μας πάλι με το πεπε με τον Μαγκέτε να ουμ... :yellowcard: :mrgreen: :opaokara:
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 27 Νοέμ 2014, 18:23

Λοιπόν, η σεζόν δεν έβγαινε ούτως ή άλλως με το υπάρχον ρόστερ, πόσο μάλλον τώρα που τραυματίστηκε ο Μπίδης.. αν προχωρήσουμε Ευρώπη και θέλουμε να πάμε και τελικό. Η ιστορία δυστυχώς μέχρι τώρα μας έχει διδάξει πως όσες φορές έχουμε χάσει παίχτη για κάποιο διάστημα δεν τον αντικαθιστούμε με τίποτα και πορευόμαστε με το υπάρχον ρόστερ. Ο Μπίδης όμως ήταν σημείο αναφοράς του παιχνιδιού μας και πρέπει να πάρουμε παίχτη οπωσδήποτε, γιατί με τα σκαμπανεβάσματα του Όντουμ, τις περιορισμένες δυνατότητες του Τσόχλα, τον Κάρτερ και τον Λιάπη δεν βγαίνουμε στα γκαρντ με 2 παιχνίδια τη βδομάδα.

Αν και είναι τρελλό ψυχάκι, τώρα έτσι όπως είμαστε θα ήθελα και Γκαγκαλούδη ακόμα, αν και είδα ότι υπέγραψε στη Λιβαδειά Α2 κατηγορίας..! Ελεύθερος είναι και ο αχώνευτος ο Παπαμακάριος, που δε τον πάω μία σαν παίχτη. Δε ξέρω, δε μου έρχονται άλλοι ελεύθεροι έλληνες παίχτες..Μετά μπορούμε να πάρουμε κοινοτικό έστω και για 3 μήνες συμβόλαιο. Δε ξέρω, πείτε κι εσείς...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Πέμ 27 Νοέμ 2014, 20:52

Νομιζω επιλογη,ιδανικη θα ελεγα θα ηταν ο Ντονι ΜακΓκραθ... :twisted:
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 27 Νοέμ 2014, 23:08

O mcgrath ειναι παιχτης της εφες του Ιβκοβιτς.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 29 Νοέμ 2014, 15:34

ΟΚ. για ρίχτε ονόματα στο τραπέζι...
Παπαμακάριος, Κυρίτσης, Βεργίνης... και ότι άλλο ήθελε προκύψει.
Σούτιγκ γκάρντ καθαρό να υποθέσω ...
Από τους παραπάνω πιο καλαθομηχανή είναι καθαρά ο Κυρίτσης, είχε και καλή χρονιά και με μας τότε αλλά και πρόσφατα σε μια γειτονιά αθηναική που έπαιξε...αμφιβάλλω αν τον πάρει ο Σούλης γιατί παλιά δεν τον ήθελε που δεν παίζει άμυνα...
(εννοείται και Γκαγκα για βοήθειες στον άσσο τον ήθελα)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 29 Νοέμ 2014, 18:48

νομίζω γκαγκα-κυρίτσης με σούλη ούτε απέξω δεν περνάνε... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Σάβ 29 Νοέμ 2014, 19:02

Ένας κλώνος του Μιλισάβλιεβιτς πρέπει να βρεθεί ;)

Φανταστείτε το σημερινό μας ρόστερ με Φαγέ αντί Λάγκτφορντ, Μαυροειδή αντί Κακαρούδη και DJ αντί Όντουμ... Ελπίζω για του χρόνου, στο σκεπτικό ότι όλοι πλέον θέλουν να παίξουν σε μας.

Όσο καλός και να θες να είσαι, όποιος είδε (όσο μπορείς να πεις ότι είδες με αυτή την αηδία της NOVA) το σημερινό ματς έχει πειστεί ότι ο Όντουμ δεν κάνει απλά. 2 φορές του έκλεψαν τη μπάλα στο κέντρο ενώ κατέβαζε. Καλό είναι να μην διαταράσσεται το κλίμα σε μία ομάδα αλλά πιστεύω ότι μετά και τον τραυματισμό του αρχηγού είναι επιτακτική η ανάγκη για αλλαγή του play με ένα combo σκόρερ...
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τρί 02 Δεκ 2014, 17:33

Η ΑΕΚ παίρνει και Αθηναίου!!! Πόσο ακόμα θα είμαστε στη μιζέρια των τελευταίων 14 χρόνων και της εξυγίανσης, δε ξέρω.. Οι άλλοι με το που ανέβηκαν μπήκε επενδυτής, τα χώνει, φέρνει παίχτες και διαβάζω σήμερα πως σε 1-2 χρόνια στόχος του είναι να διεκδικεί πρωτάθλημα και να παίζει στην Ευρωλίγκα!

Οκ, δεν έχουν χρέη, αλλά γαμώ την τρέλλα μου είμαστε η μοναδική ομάδα με τέτοιο γήπεδο, με σταθερή παρουσία τα τελευταία χρόνια στις πρώτες θέσεις και στην Ευρώπη και δε μπορεί να βρεθεί ένας επενδυτής να μας αναλάβει και να κοιτάξουμε επιτέλους λίγο ψηλότερα??? :evil: :twisted:

Δε γίνεται κάθε χρόνο να παρακαλάμε να βρίσκουμε λαβράκια με 40Κ, να προσευχόμαστε μη μας φύγουν την επομένη και να μη τραυματίζεται κανείς γιατί δε μπορούμε να τον αλλάξουμε...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 02 Δεκ 2014, 19:39

Τον κοσμο που μαζευεται στο οακα για την αεκ τον εχεις δει;
Ενταξει αυτοι ειναι γκαυλωμενοι τωρα με τον μελισσανιδη και την ολη φαση που δημιουργειται και συσπειρωθηκαν με αποτελεσμα να πηγαινουν μαζικα σε ολα τα αθληματα.
Διαλυθηκαν παντου και αποτι φαινεται ως αλλος φοινικας αναγεννωνται απο τις σταχτες τους.
Εμεις;
Ας μη σου πω καλυτερα τι κανουμε εμεις.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2014-2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 02 Δεκ 2014, 19:54

palok έγραψε:νομίζω γκαγκα-κυρίτσης με σούλη ούτε απέξω δεν περνάνε... ;)



Να τους κανουμε τι αυτους;
Ας παρει χρονο ο Λιαπης αν ειναι να συζηταμε για πρωην μπασκετμπολιστες.
Οκ ειπαμε οπου φτωχος και η μοιρα του αλλα οχι και ετσι.
Αν εχουν βρει φορμουλα με τις πληρωμες και δεν εχουμε καθυστερησεις πρεπει να βρεθει τροπος η απο τον Κοντομηνα η απο τον Σαββιδη η απο οπου αλλου να ερθει ενας παιχταρας να παρει την ομαδα επανω του να γουσταρει λιγο ο κοσμος.
Να ζητησουν ενα 80αρι χιλιαρικα ρε αδερφε δεν ειναι εγκλημα γαμω το φελεκι μου.
Τη χρειαζεται μια υπερβαση αυτη η ομαδα, δε μπορει να γινονται θαυματα συνεχεια με τα ψεματα.
Πρεπει να ανεβαινουμε σκαλια αγωνιστικα καθε χρονο να αποκτησουμε μια δυναμικη στο γιουροκαπ εστω.
Στο τελος θα απαξιωθει εντελως ολη η προσπαθεια αν συνεχισουμε 1-2 χρονια ακομα ετσι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες